Druga skóra dla aktywnych zimą

Bielizna termoaktywna to wynalazek, który uchroni nas od zimowego chłodu i sprawi, że sportowe szaleństwa pozostawią bez szwanku nawet największych zmarzluchów. Przedstawiamy zalety stosowania bielizny termoaktywnej, a także radzimy, jaki rozmiar kupić, aby korzystać z niej efektywnie.
Aktywność fizyczna uprawiana w sezonie zimowym wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi tylko o kondycję i sprzęt, ale także ubrania. Po zakupie nowego kombinezonu, butów i gogli, warto pomyśleć o tym, co zakładamy bezpośrednio na swoją skórę. – Bielizna termoaktywna jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę podczas uprawiania sportu. To normalne, że w czasie wysiłku pocimy się. Ubrania, które mamy na sobie zaczynają wilgotnieć. Pod wpływem niskiej temperatury otoczenia stają się coraz zimniejsze, co sprawia że marzniemy. Ubrania termoaktywne pomogą pozbyć się tego problemu – mówi Łukasz Andrzejewski ze sport-shop.pl. Bielizną termoaktywną będą zainteresowani m.in. amatorzy  nart i snowboardu, wspinaczki,turystyki górskiej, nurkowania, paralotniarstwa, etc.

Materiał, który oddycha
Mechanizm działania polega na zdolności odprowadzania ze skóry potu i pary wodnej, dzięki różnicy temperatury między ciałem ludzkim a otoczeniem. – Bielizna termoaktywna szybciej odparowuje wilgoć niż ją absorbuje. Składa się z dwóch warstw grubej dzianiny. Pierwsza z nich utrzymuje mikroklimat dla skóry i zajmuje się utrzymaniem suchości, druga – chroni i zapewnia lepszą ciepłotę – tłumaczy Łukasz Andrzejewski ze sport-shop.pl.  Dodatkowo przy skórze utrzymywana jest cienka warstwa powietrza, którą ogrzewa ciepło naszego organizmu. Całość sprawia, że optymalna temperatura ciała utrzymywana jest bez względu na warunki pogodowe, a my możemy cieszyć się cieplnym komfortem nawet podczas wielogodzinnego wysiłku na stoku.

bielizna termoaktywna

Jaki rozmiar wybrać?
bielizna termoaktywnaBielizna termoaktywna ma być naszą drugą skórą. Musi być więc przyległa, a wręcz obcisła. Ze względu na rozciągliwość materiału, dopasowujemy ją zawsze do wzrostu. – Kupując bieliznę termoaktywną przez internet należy w tabeli rozmiarów zwrócić szczególną uwagę właśnie na wzrost. Dzięki poprzecznym wzmocnieniom liniowym (tzw. Riby), bielizna dopasuje się praktycznie do każdego rodzaju sylwetki – mówi Łukasz Andrzejewski, ekspert ze sklepu sportowego Sport-shop.pl.

Zastosowana technologia płaskich szwów dodaje elastyczności i zapewnia ochronę przed otarciami skóry. Kolana i łokcie, które wyjątkowo narażamy na urazy, wzmocnione są dodatkowymi poduszkami termicznymi.
Tego rodzaju bielizna ma także inna zaletę – jest bakteriostatyczna, co oznacza że hamuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów, które od zawsze towarzyszą wysiłkowi fizycznemu.

Utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała  gwarantuje nie tylko odpowiedni komfort podczas aktywności fizycznej w ujemnych temperaturach, ale także pozwoli cieszyć się dobrym zdrowiem. Dlatego odpowiednio dobrana do okazji bielizna to podstawa. Do termoaktywnego zestawu warto dobrać jeszcze polarową bluzę oraz kurtkę chroniącą przed wiatrem i deszczem i staniemy się niezniszczalni.

Tekst i zdjęcia: Sport-shop.pl

2 komentarze

  1. Wiktoria napisał(a):

    gdzie można zakupić taką bielliznę? (added by Mobile using Mippin)

  2. deni58 napisał(a):

    Myślę, że w wielu sklepach sportowych, między innymi w wymienionym w notce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *