Gliwice Czechowice i Nordic Walking

Kolejny dzień wspaniałej pogody zaowocował małym wypadem na łono natury, oczywiście w asyście kijków. Wybrałam się na Jezioro Czechowickie, gdzie wczoraj odbywały się zawody biegowe i Nordic Walking. Wiedziałam o imprezie wcześniej, nawet wspominałam na blogu, lecz nie wybrałam się, a szkoda. Drugie miejsce byłoby murowane! Dlaczego? Otóż w zawodach kijkowych wystartowała… jedna osoba. Przyznaję, że bardzo mnie to zdziwiło, przecież w Gliwicach i okolicy kijkarzy nie brakuje, pogoda była świetna, więc co się do tego przyczyniło? Prawdę mówiąc nie wiem, przecież skoro ja o tym czytałam, to inni też mieli dostęp do informacji? No cóż, trudno, może następnym razem na mecie stawi się więcej zawodników.

Wracam jednak do dzisiejszej wycieczki. Czechowice to najdalej na północ wysunięta dzielnica Gliwic, znana mieszkańcom przede wszystkim ze znajdującego się tu ośrodka rekreacyjnego nad malowniczym jeziorkiem. Jest to również, o czym dzisiaj się przekonałam, miejsce przesiadywania wędkarzy.
Nas samym jeziorem nie ma zbyt dużo tras do maszerowania, lecz już w samych Czechowicach jest gdzie pochodzić. Może nie jest to ideał ścieżek do Nordic Walking, ale zawsze lepsze takie miejsce niż centrum miasta, a do tego jakaś mała odmiana krajobrazów.

W sumie wypad udany, nawet pomimo poszczucia psem w prywatnym ośrodku, który stał otwarty, a ja nie widziałam żadnej informacji o zakazie wstępu. Nawiasem mówiąc ośrodek wyglądał dość mizernie, raczej nie byłabym zainteresowana wynajmowaniem tam domku. Wszystko wyglądało na mocno zniszczone a jeszcze do tego ten „uroczy” czworonóg, który chyba miał ochotę zrobić sobie z moich czterech liter obiad? Dobrze, że był tam ktoś, kto go powstrzymał.

Od strony ośrodka rekreacyjnego TUR, teren prezentuje się lepiej, widać rękę gospodarza, choć może przydałaby się jeszcze druga? :) Na pewno nie bez znaczenie dla ogólnego wizerunku była dzisiaj dość późna już jesień, drzewa prawie bez liści, na ścieżkach miejscami spore błoto.

Wszelkie niedogodności rekompensowała jednak przepiękna pogoda, sprzyjająca zrobieniu kilku pamiątkowych fotek.

Gliwice Czechowice
Gliwice Czechowice
Gliwice Czechowice
Gliwice Czechowice
Gliwice Czechowice
Gliwice Czechowice

4 komentarze

 1. marianna napisał(a):

  Przepiękne zdjęcia .
  Uwielbiam tu zaglądać,zawsze ciekawie.

 2. deni58 napisał(a):

  Dziękuję Marianno :)

 3. dusia napisał(a):

  Te brzozy cudo, uwielbiam je jak panny młode urodą swą kuszą aż chciałby się tam być.

 4. deni58 napisał(a):

  A bo brzozy, te nasze polskie, mają urok wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *