Mippin – mobilna strona w telefonie

mobile phone Niedawno natrafiłam na serwis Mippin, w którym w kilku prostych krokach, możemy przygotować mobilną wersję bloga, bądź każdej innej strony.  Wiadomo, że klasyczne strony internetowe, przeznaczone do oglądania na komputerze, w urządzeniach mobilnych są po prostu zbyt duże. Teoretycznie można przeglądać, ale ciągłe przesuwanie, powiększanie i zmniejszanie zawartości jest mało wygodne. Duże serwisy oferują oczywiście specjalne wersje mobilne, ale co kiedy chcemy umożliwić oglądanie, choćby naszego bloga, w telefonie czy innym urządzeniu mobilnym?
Możemy wówczas skorzystać z wspomnianego serwisu Mippin. Co prawda nie zminimalizujemy dokładnie całego bloga, a jedynie same wpisy, ale w końcu one są najważniejsze.

Mippin Mobilizer jest usługą darmową i prostą w obsłudze. Wchodzimy na stronę http://mippin.com/web/maker/mobilize.jsp, po czym wpisujemy adres kanału RSS bloga:

mippin
Po kliknięciu w strzałkę obok powinien ukazać się podgląd. W kolejnym kroku ustalamy kolorystykę, możemy również dodać logo o wymiarze 120×30 px.
mippin

Po przejściu dalej czeka nas niewielka formalność w postaci założenia konta, wystarczy podać adres mailowy, nazwę użytkownika i hasło. Oczywiście trzeba również co nieco „zaptaszkować”. :)
Po założeniu konta zostajemy przekierowani na stronę, gdzie wpisujemy dowolną nazwę mini bloga oraz tak zwane tagi (słowa kluczowe).

mippin
Następnie przechodzimy do strony gdzie w zasadzie nic już robić nie musimy, klikamy „Finish” i zapisujemy sobie adres. Teraz możemy podać go znajomym i umożliwić w ten sposób wygodne czytanie bloga w urządzeniach mobilonych.

A tak prezentuje się na podglądzie „Włóczykijka” http://mippin.com/wloczykijka, po lewej strona główna, po prawej pojedynczy wpis:

mippin

4 komentarze

 1. zou napisał(a):

  Ale fajne! :))) Twój blog w wersji mini elegancko się prezentuje!

 2. deni58 napisał(a):

  Dzięki :) w sumie to zabawka, ale kto wie, może komuś się przyda? Prawdę mówiąc coraz częściej korzystamy z mobilnego internetu.

 3. zou napisał(a):

  Witaj Deni,
  Pomyślałam , że może korzystasz też z Endomondo? Gdybyś chciała wypróbować też tę aplikację, to zapraszam do drużyny, założonej przez Mariusza Nordic Walking Poland na Endomondo!

 4. deni58 napisał(a):

  Witaj,
  oczywiście, że wiem o Endomondo i drużynie, jestem póki co w fazie testowania aplikacji i prawdę mówiąc sama jeszcze nie wiem przy której zostanę? :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *