SportyPal – prywatny trener w telefonie

sportypalOpisywałam już na blogu różne aplikacje na telefon, umożliwiające sprawdzanie naszych postępów podczas uprawiania wielu sportów, w tym Nordic Walking. Wspominałam o Buddyway,  niezwykle prostym Velox oraz Trekbuddy, który pozwala na oglądanie lokalizacji na mapie, bez łączenia się  internetem. Dzisiaj chciałam napisać kilka słów o aplikacji SportyPal, która podobnie jak wymienione, wykorzystuje odbiornik GPS.

Aplikacja przygotowana jest w bardzo ładnej i czytelnej grafice, co na pewno jest jedną z zalet. Pozwala nam prowadzić kontrolę nad treningiem, pokazując przebytą drogę, czas, prędkość poruszania się, spalone kalorie (w przypadku NW kalorie mogą być trochę niedokładne). Mamy do wyboru wiele dyscyplin sportowych, począwszy od marszu, skończywszy na żeglowaniu.

Kolejne treningi, wraz z zapisem śladu GPS, możemy przesyłać na stronę SportyPal, gdzie mamy możliwość przeanalizowania osiągnięć, obejrzenia trasy na mapie, nawet w 3D. Tak wygląda przykładowy trening na stronie serwisu SportyPal:

sportypal
SportyPal to dobra aplikacja, poprawnie działająca, idealna podczas jazdy na rowerze, rolkach, biegania, czy marszu z kijami.

Na koniec jeszcze moje małe uwagi co do działania aplikacji w telefonie Samsung Monte. Ustawianie pracy „W tle” powoduje jej zatrzymanie, działa to jak pauza. Odradzam również blokowanie klawiatury, tu również zostają wstrzymane pomiary, czyli najlepszym rozwiązaniem jest założenie na telefon etui, które zapobiega przypadkowym dotknięciom ekranu. Ponieważ Monte posiada obudowę błyszczącą, która łatwo ulega zarysowaniu, pokrowiec i tak jest dla niego bardzo przydatny.

Z tego co udało mi się wyczytać na forum dyskusyjnym, jest już zupełnie nowa i nieco bardziej rozbudowana wersja aplikacji, jednak ponieważ jest to dość wczesna beta, warto chyba jeszcze poczekać z jej instalacją.

3 komentarze

  1. konrad napisał(a):

    moja Nokia – nie współpracuje… a miałem ochotę wypróbować :-(. Pozdrawiam

  2. deni58 napisał(a):

    Trochę szkoda, ale z drugiej strony jest troszkę innych, więc coś na pewno działa.

  3. mantrajog napisał(a):

    Internet powoli przenosi się do telefonów i tego typu aplikacje powstają jak grzyby po deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *