Zima jest OK

Dzisiaj prawie udało mi się wyciągnąć na kije moje dziecię. :) Niestety w końcu wybrała lodowisko, obiecała jednak, że w najbliższych dniach pójdzie. Ano zobaczymy. Póki co straciła piękne widoki, czerwone policzki i oczywiście moje towarzystwo. ;)
A widoki były jak zwykle piękne i trzeba przyznać, że nawet miasto pokryte śniegiem wygląda lepiej. Nie mówię tu o głównych ulicach, gdzie nagminnie sypana sól powoduje jedną wielką ciapę, ale wchodząc już w boczne uliczki na prawdę jest o wiele przyjemniej.

Prawdę mówiąc nie wiem co gorsze? Czy warstwa równo ubitego śniegu, czy lodowe muldy, pomiędzy którymi pływa słone błocko? Jestem przeciwniczką zasalania chodników i jezdni, tylko co z tego? Niestety, jako jednostka zupełnie nie mam na to wpływu. Napiszę tylko jedno, o wiele lżej chodzi się po wspomnianym, ubitym śniegu niż po tym, co mamy na chodnikach w centrum Gliwic. A jeśli ktoś lubi kąpiel w solance i do tego błotnej, zapraszam na nasz (nowo wyremontowany) Rynek. :D W moim odczuciu remont był stratą pieniędzy, które można było przeznaczyć na coś innego, choćby rozbudowanie czy poprawienie terenów rekreacyjnych. Być może(?) jedynym plusem wspomnianego remontu nawierzchni będzie… odlot UFO (czytaj:  zupełnie nie pasującej do starówki kawiarni).

Wracam jednak do dzisiejszego „kijkowania”, nie warto zatrzymywać się dłużej na gorszych stronach życia w Gliwicach, trzeba pośród wszelkich minusów, starać się doszukiwać plusów. Co prawda za oknem mamy teraz spore minusy, ale wychodząc nieco bardziej z centrum mamy już pod dostatkiem plusów. Zwłaszcza zimą.
Mróz szczypie w policzki, śnieg skrzypi pod nogami, na brzegu rzeki widać spore gromady kaczek… i tak ogólnie… dobrze jest. A jeśli chce się jeszcze lepiej, wystarczy wyjechać kilkanaście, czy kilkadziesiąt kilometrów za Gliwice.

Dzisiejsze zdjęcia z dobrze już znanych czytelnikom terenów, ale zawsze nieco inaczej. :)

nordic walking
nordic walking
nordic walking
nordic walking
nordic walking
nordic walking
P.S.
Mikołaj już odpoczywa i coś mi się wydaje, że szykuje się na Nordic Walking?

Mikolaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *