Zimowa bajka na dwa kije

Niektórzy mówią, że zima jest beee i jest, ale nie zawsze. Kiedy trzeba odśnieżać samochody, chodniki, drogi… ba, nawet siebie, jest zła. Kiedy na chodnikach mamy błoto po kostki lub ukryty pod niewielką śniegu lód… jest beee. Jednak kiedy pod nogami skrzypi bielutki, ubity i absolutnie nie śliski śnieg, wokoło cudownie ośnieżone drzewa, gdzieś w oddali słychać ptaki, a z boku szumi niewielki, nie skuty jeszcze całkiem lodem, strumyczek, jest po prostu… bajecznie!

Ponieważ dzisiaj był niezbyt siarczysty mróz, stwierdziłam, że wybiorę się z kijkami na jakąś godzinkę. Po drodze rozładował mi się telefon, będący dla mnie jedynym źródłem informacji o aktualnym czasie, więc musiałam iść na czucie. :) I poszłam zamiast na jedną, prawie na trzy godziny. Co prawda słońce schowane było za chmurami, ale nie wiało i nie sypało, drogi wprost idealne, tylko chodzić i podziwiać widoki. Las otulony śniegiem jest tak cudownie wyciszony!

Krążyłam po lesie, raz po raz spotykając narciarza na biegówkach i biegającą kobietę. Wyznaczałam swoje dziurkowane ślady obok… dwóch „boskich, pięknych, cudownych śladów” po nartach, jakby to określił Jacek, miłośnik przyrody i fotografii. :) Muszę przyznać, że dodatkowe dziurki w śniegu, pozostawione przez kije do Nordic Walking, tworzą jeszcze piękniejszą całość.
Jeśli ktoś mi nie wierzy, warto wybrać się i sprawdzić, polecam!

Pomyśleć, że jeszcze do niedawna twierdziłam iż sporty zimowe nie dla mnie. Hmm… jak to się czasem potrafi zmienić? A wszystkich tych, którzy podobnie jak ja kiedyś, nie lubią zimowych spacerów i sportów, zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć, więcej w zimowej galerii.

zimowy nordic walking
zimowy nordic walking
zimowy nordic walking
zimowy nordic walking
Dzisiaj, korzystając z pustej tablicy informacyjnej, wyznaczyłam pierwszą Gliwicką Trasę Nordic Walking! ;)

zimowy nordic walking

zimowy nordic walking

3 komentarze

 1. zou napisał(a):

  Haha! Suuuper! Ale byłby raj, gdyby w Polsce tak sobie kijki wisiały do pożyczania, ponordikowania i odwieszania, jak w Holandii – Rowery :))))))

 2. 52malina napisał(a):

  Zimowe zdjęcia fantastyczne, czasami do Ciebie wpadam, bo lubię Ciebie poczytać, no i trochę podoba mi się Nordic Walking; ale ja tak trochę świątecznie; dla Ciebie, Twojej rodziny; dla Dany, Luszu, Juszu, Dusi, Pentelki, Aveliny i w ogóle wszystkich dziewczyn z Kafejki składam najserdeczniejsze życzenia świąt Bożego Narodzenia, dużo, dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, spełnienia marzeń. Wszystkiego dobrego Wam życzę!

 3. deni58 napisał(a):

  Zou… no ale Ci się marzy?! Jeszcze trochę nam daleko do Holandii. :)
  Malino bardzo dziękuję za komentarz i oczywiście zaraz biegnę przekazać życzenia dziewczynom. Tobie również życzę zdrowych i spokojnych Świąt! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *