Prawie wiosna

Pogoda ostatnio nas rozpieszcza, ciepło, żeby nie powiedzieć gorąco. Tylko patrzeć jak wszystko wokół pięknie się zazieleni. Choć zima ma swoje zalety, jednak ciepłe powiewy powietrza, słońce nieco intensywniej przygrzewające, to sama przyjemność. Trzeba więc korzystać, z każdego dnia, kiedy możliwe jest wyjście na długi spacer, oczywiście najlepiej z kijkami.

Dzisiaj wybrałam się na mały rekonesans w stronę stawu Cegielnia, zimą raczej nie bywałam w tych okolicach, wolałam las przy Chorzowskiej, z racji lepszych warunków do marszu. Po drodze, jak to po zimie, natknęłam się na masę śmieci, co nie było zbyt miłym widokiem. Zastanawiające jest to, że na przyległych ogródkach działkowych panuje wzorowy porządek, a tuż za płotem… zwyczajne wysypisko.

Nie wiem kto tak zaśmieca te tereny, działkowcy, czy też inni ludzie przynoszą tu śmieci? Prawdę mówiąc bardziej przekonuje mnie pierwsza opcja, jakoś nie wydaje mi się aby ktoś z dalszej okolicy przybiegał tu wyrzucić butelkę po napoju? Czyli co? U siebie ładnie, a już kilka metrów dalej można śmiecić? To przypomina mi ludzi, którzy wystawiają śmieci na klatkę schodową. No bo po co ma im to śmierdzieć w mieszkaniu, skoro może wszystkim innym sąsiadom?!

Nad samym stawem teren jest bardziej zadbany, wygląda na to, że utrzymują tu porządek wędkarze.

Jedynie trochę smutnie wyglądają wypalone trawy, ziejąc głęboką czernią. Oby to wszystko jak najszybciej zarosło trawami.

W parku Chrobrego pracownicy MZUK robią wiosenne porządki, nawiasem mówiąc firma dbająca o miejską zieleń w Gliwicach na prawdę zasługuje na wielką pochwałę. Dbają o to aby w mieście, poza brukiem i marketami, było trochę więcej naturalnych, zielonych widoków.

Wiosna idzie jak nic, pierwsze kwiaty przebiły się przez ogrzaną słońcem ziemię.

1 Response

  1. zou napisał(a):

    Sympatycznie tam u Was w Gliwicach :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *