Gliwickie Święto Cykliczne

Już 12 czerwca będzie mieć miejsce w Gliwicach Święto Cykliczne, podczas którego wszyscy chętni rowerzyści, będą mogli przyłączyć się do promowaniu rowerów, jako najlepszego środka transportu w mieście. Inicjatywa cenna, dlatego postanowiłam o niej wspomnieć również na swoim blogu. Sama chętnie poruszałabym się częściej po mieście na dwóch kołach, pod warunkiem nieco dogodniejszych warunków, większego bezpieczeństwa swojego i roweru. To ostatnie bardzo często skutecznie odstrasza.

Wracając jednak do samej imprezy, można tylko żałować, że odbywa się stanowczo za rzadko. Być może częstszy widok, przejeżdżającej przez miasto kawalkady rowerzystów bardziej zachęciłaby też innych do przesiadki z czterech kół na dwa? A może widok uśmiechniętych i zadowolonych rowerzystów, pokazujących radość z przemieszczania się po mieście w ten sposób, zachęciłaby choćby kilku następnych, byłych rowerzystów, do jakich właśnie się sama zaliczałam? Oczywiście do niedawna. Teraz, po wielu latach, przypomniałam sobie przyjemność jazdy na rowerze i nie żałuję, nawet pomimo małej kontuzji, która na trochę ograniczyła moje wypady, zarówno na kołach jak i z kijami.

Więcej informacji na temat Święta Cyklicznego w Gliwicach znaleźć można na stronie gliwice.swietocykliczne.pl, znajduje się tam dokładny program oraz szczegółowa mapa przejazdu. Gorąco zachęcam każdego szczęśliwego posiadacza dwóch kółek do udziału w imprezie, będącej jednodniowym festiwalem kultury rowerowej. Nie ważne czy udział będzie w formie aktywnej, czy bardziej jako obserwator, to drugie też się liczy. Ważne aby inicjatywę popierać, czym mniej spalin w mieście tym lepiej dla nas wszystkich. Czym więcej rowerzystów pojawiać się będzie na ulicach miast, tym bardziej będą zauważalni przez kierowców i może dzięki temu bardziej respektowani za równorzędnych uczestników ruchu ulicznego. W tym temacie niestety kultura wielu kierowców pozostawia wiele do życzenia.

Na koniec, dla przypomnienia i utrwalenia daty – 12 czerwca o godzinie 12.00, start z Placu Krakowskiego w Gliwicach!

 

2 komentarze

  1. Robak napisał(a):

    Witaj Włóczykijko. Bardzo ciekawy wpis. Będziesz na Święcie Cyklicznym w Gliwicach? Jeśli tak to podejdź do organizatorów i zapytaj o Roberta. Chętnie z Tobą porozmawiam.

  2. deni58 napisał(a):

    Cześć :) nie mogę w tej chwili powiedzieć na 100%, ale jak pojawię się to oczywiście postaram się skontaktować, pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *