Ostropa, tym razem na dwóch kołach

Pogoda wprost rozpieszcza, nie jest gorąco, za to bardzo słonecznie. Pewnie dlatego na ścieżkach rowerowych było prawie tłoczno? Nie, nie było tak źle, jeszcze wielu chętnych na sobotnią przejażdżkę, czy spacer, zmieściłoby się na tej drodze. Momentami czułam się jak palec na rozległych polach, słychać było tylko śpiew ptaków, ale zazwyczaj nie trwało to długo i pojawiali się inni rowerzyści.

O drodze, którą dzisiaj jechałam w zasadzie nie mam co pisać, o Ostropie tym bardziej, wspominałam o niej i dwóch pięknych kościołach we wcześniejszych wpisach. Dzisiaj jednak jechałam odrobinę inaczej, niż przebiegała trasa piesza, dzięki czemu poczułam się prawie jak w Holandii.

Rower mam typu miejskiego, czyli coś w stylu holenderskim, a jak do tego dodać pole tulipanów? Nawet w Gliwicach, można poczuć się prawie jak w Holandii, brakuje jedynie wiatraka.

Szkoda tylko, że jadąc trochę dalej, mija się dzikie wysypisko śmieci. Niestety, niektórzy nie doceniają walorów tej okolicy i skutecznie niszczą je. A trasa jest na prawdę ładna, dobra droga, cisza, ładne widoki.

Wjeżdżając do samej Ostropy warto zatrzymać się i obejrzeć kościoły, szczególnie polecam ten drewniany.

2 komentarze

  1. zou napisał(a):

    Z rowerem to taka wolność – można sprawdzać jakie dalsze ścieżki potem warto przedeptać z kijami … Zdjęcie z tulipanami- rzeczywiście Holandia! O wysypiskach ostatnio było dużo w tv. Jest akcja, że można zaznaczać nielegalne na mapie Polski, dwa razy było o tym kilka dni temu (w programie „Uwaga”), ludzie się wzięli i wysyłają zdjęcia na stronę internetową, dla policji i straży leśnej, aby utrudnić tym co tam przyjeżdzają wysypywać.

  2. deni58 napisał(a):

    Zupełnie nie wiedziałam o taj akcji, może dlatego że TV nie oglądam? Muszę poczytać w necie, bardzo chętnie podrzucę punkty mapie ze swojej okolicy. Oby coś ta akcja dała, choć zapewne bardzo dużo zależy tu od lokalnych służb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *