Łabędy – Niepaszyce

Tak jak obiecałam w poprzednim wpisie, dzisiaj prezentacja samych Niepaszyc, a dokładniej niewielkiego, ale bardzo urokliwego stawu oraz zabytkowego kościoła.
Warto pojechać do Niepaszyc, dzielnicy Łabęd, obejrzeć oba miejsca. Co prawda ścieżka rowerowa nie biegnie ani przy stawie, ani kościele, można jednak zawsze nieco zboczyć z trasy, zwłaszcza, że nie są to duże odległości.

Ponieważ staw nie jest dostępny z każdej strony, najprościej dojechać do niego od strony kościoła, kierując się uliczką o miłej nazwie Zacisze. Sama szukając stawu kierowałam się mapą, w praktyce okazało się, że najlepszą nawigacją (nie satelitarną) jest… miejscowa kobieta. :)

Niewielki staw, położony za ogródkami działkowymi, jest bardzo ładny i zadbany. Bardzo chętnie zatrzymałam się tam na dłuższą chwilkę, aby napić się czegoś i nacieszyć oczy widokiem.

 

 

 

 

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wzmiankowany w 1317 roku, o barokowym wystroju, jest zabytkiem, który ze względu na wielkość, znaleźć można bez najmniejszego problemu. Dlatego proponuję rozpocząć zwiedzanie właśnie od niego, później udać się nad staw i ewentualnie wrócić na ścieżkę rowerową.

1 Response

  1. marianna napisał(a):

    Piękne nastrojowe zdjęcia.
    Aż chce się tam być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *