Psistanek w Gliwicach

Dzisiaj w Gliwicach miała miejsce impreza dla miłośników zwierząt i nie tylko. Ponieważ sama bardzo lubię zarówno psy jak i koty, z dużym naciskiem na te drugie, wybrałam się na rowerową przejażdżkę, połączoną z wizytą w Parku Chopina. Nie żałuję, atmosfera była bardzo przyjemna, publiczność dopisała i pozostaje mieć nadzieję, że wiele zwierząt ze schroniska zyskało nowych właścicieli.

Podczas imprezy, a właściwie części na której byłam, zobaczyć można było, poza głównymi bohaterami dzisiejszego dnia, czyli zwierząt, ciekawe pokazy psich umiejętności, psie zawody, psie piękności. :) Zresztą wszystkie psy i koty są piękne i kochane, czasem tylko miewają niezbyt mądrych właścicieli. :)

Można było również skorzystać z porady weterynarza i przede wszystkim wspomóc zwierzęta z gliwickiego schroniska, przekazując im karmę, którą można było kupić również podczas imprezy. Każdy kto to uczynił otrzymywał małą pamiątkę.

Oczywiście najważniejszym punktem programu była prezentacja zwierząt, co w bardzo miły sposób, czyniła na estradzie Pani Barbara, kierowniczka schroniska. Towarzyszyły jej wolontariuszki oraz osoby, które już kiedyś postanowiły adoptować psiaka.

Impreza była zdominowana przez psy, koty jak to koty, rzadko lubią chodzić na smyczy. :) Jednak w ustawionym, jednym z wielu, namiocie do adopcji, kocie piękności również czekały na chętnych.

Na koniec film prezentujący niezwykłe umiejętności jednego z psów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *