5 minut dla książki

czytanie pod chmurką22 kwietnia o godzinie 17:00 miłośnicy książki spotkają się w centralnych punktach co najmniej 25 miast i miejscowości, by wspólnie przeczytać fragment książki Marii Pruszkowskiej „Przyślę Panu list i klucz” oraz żeby zachęcać przechodniów, by częściej sięgali po dobrą lekturę. Wszystko to w ramach drugiej edycji akcji „5 minut dla książki”, organizowanej pod hasłem „Czytamy pod chmurką”.

Spotkania odbędą się w Arucas (Gran Canaria), Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gliwicach, Gryficach, Kamiennej Górze, Kielcach, Kraśniku, Lublinie, Łodzi, Nasielsku, Olsztynie, Pabianicach, Pawonkowie, Piekarach Śląskich, Poznaniu, Rumi, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wągrowcu oraz Wrocławiu. Szczegółowy wykaz punktów, w których spotkają się „mole książkowe” opublikowany został na blogu organizatorów: http://5minutdlaksiazki.blogspot.com Tam też znaleźć można bannery promujące przedsięwzięcie oraz fragment, który uczestnicy spotkania będą czytać.

– Przygotowania w kolejnych miastach (między innymi w Katowicach) już trwają, a akcję w swoim mieście może zorganizować każdy miłośnik książki, który skontaktuje się z koordynatorami – podkreśla Grzegorz Raczek z serwisu DuzeKa.pl. – Wciąż jeszcze nie jest zbyt późno, by wziąć się do pracy, wciąż jeszcze można zaprosić przyjaciół oraz znajomych i zaplanować na to niedzielne popołudnie wspólne wyjście do centrum w celu promocji książki.

– Czytanie nie jest powodem do wstydu. Dlatego już dziś namawiamy, by podkreślić, że weźmie się udział w naszym wydarzeniu poprzez kliknięcie przycisku „Dołącz” na podstronie na Facebooku: http://www.facebook.com/events/330829593640414/ oraz przez skorzystanie z opcji „Zaproś znajomych” – dodaje Kamil Świątkowski, redaktor serwisu PrzyKominku.com. Pokażmy, że czytamy i że jesteśmy z tego dumni!

Akcję zdecydowali się już wesprzeć polski pisarze. Od początku z organizatorami współpracuje bestsellerowa autorka, Małgorzata Gutowska-Adamczyk. W Gdańsku wydarzenie wspiera Anna Klejzerowicz, w Warszawie – Jolanta Kwiatkowska i Maria Ulatowska.

– Warto, by również inni twórcy zdecydowali się w tym dniu dołączyć do miłośników książki, by wraz z nimi czytali pod chmurką – zaprasza „kolegów po piórze” Małgorzata Gutowska-Adamczyk. – Warto zadeklarować udział w wydarzeniu również w korespondencji z organizatorami. Wsparcie osób znanych jest bardzo ważne, bo pomaga przekonać czytelników, a w końcu troska o przyszłość czytelnictwa dotyczy nas wszystkich.

Poprzednia edycja przedsięwzięcia „5 minut do książki” odbyła się w grudniu 2011 roku. Wówczas miłośnicy książki spotkali się w 8 miastach, by wspólnie przeczytać fragment „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Przedsięwzięciu przyświecało hasło: „Czytamy pod choinką”. Celem akcji, organizowanej społecznie, jest promocja czytelnictwa w czasach, gdy jego poziom z roku na rok regularnie spada.

Blog akcji: http://5minutdlaksiazki.blogspot.com/
Fanpage: http://www.facebook.com/5minut
Wydarzenie na Facebooku: http://www.facebook.com/events/330829593640414/

Gliwice – Park Chopina, ul. Marii Konopnickiej, koło Palmiarni

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *