Biżuteryjny recykling

zipperZazwyczaj chcąc zrobić własnoręcznie biżuterię, kupujemy półfabrykaty lub ich część w sklepie. Bywa, że wykorzystujemy elementy starej, niemodnej, częściowo zniszczonej bransoletki czy korali. Są jednak twórcy, którzy potrafią zrobić całkiem ładne cacka, z materiałów pozornie do tego nie nadających się. No bo kto by pomyślał, że można zrobić naszyjnik ze starych zamków błyskawicznych, baterii czy widelców? Choć przyznam, że ostatni z wymienionych materiałów, nawet do mnie przemawia, ale o tym kiedy indziej.

Przejdę do konkretnych przykładów. Nie wiem kto pierwszy wpadł na pomysł wykorzystania zamków błyskawicznych, jest tego całkiem sporo w internecie i trudno ustalić kto pierwszy? Jako przykład nich posłuży kolekcja Tara St. James.

biżuteria

biżuteria

biżuteria

Prawda, że efekt jest całkiem dobry? Przyznam, że sama pewnie bym tego typu biżuterii nie nosiła, ale liczy się pomysłowość. Z drugiej strony, zagłębiając się bardziej w temacie, znaleźć można prawdziwe dzieła sztuki, które na pierwszy rzut oka nawet nie kojarzą się ze wspomnianym tworzywem. Kilka przykładów, które być może kogoś zainspirują.

biżuteria

za: yanushy.deviantart.com

biżuteria

za: www.artfulhome.com 

biżuteria

za: www.etsy.com

biżuteria

za: www.craftaholicsanonymous.net

1 Response

  1. marianna napisał(a):

    Szczęka opada z czego to można zrobić coś ciekawego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *