Naszyjnik z ozdobnym sznurkiem

naszyjnikTroszkę materiałów już nazbierałam, część z odzysku, część nowa, można zabrać się za jakieś prace montażowe. Jednak zanim zaczęłam modyfikować stare korale, wpadłam na pomysł wykorzystania czegoś, co teoretycznie miało iść do wyrzucenia. Kiedy po niedawnym Dniu Matki spojrzałam na torbę, w której dostałam ładny prezent, doszłam do wniosku, że ma bardzo ładny sznureczek, pasujący kolorystycznie do niektórych korali. Dlaczego więc go nie wykorzystać zamiast typowego sznurka jubilerskiego, czy rzemienia?

I tak powstał pierwszy, prosty naszyjnik z odzysku. Część elementów, takich jak zapięcie, linka czy metalowe nakładki, zostały zakupione, inaczej się nie dało, pewne elementy biżuterii ulegają jednak szybciej zniszczeniu niż zwykłe koraliki. Podstawowe elementy naszyjnika widoczne są na zdjęciu.

naszyjnik

Sznurek z odzysku wykorzystałam jako końcówki naszyjnika, pozostała część jest zamocowana na stalowej lince. Drewniane korale, w kształcie walca, zostały dodatkowo ozdobione srebrnymi nakładkami. Wszystkie większe elementy zostały przełożone drobnymi, metalowymi kulkami.

naszyjnik

korale

Została papierowa torba i…

Czy nie można jej też jakoś wykorzystać?
Można pociąć ozdobny papier na paski i pozwijać z nich korale. Jeśli pasek będzie prosty, otrzymamy walce, kiedy zaś paski będą przypominać bardzo wydłużony trójkąt, uzyskamy korale w kształcie stożka lub owalu. Dla lepszego efektu dobrze jest je polakierować bezbarwnym lakierem i bardzo ekologiczny półfabrykat do wyrobu biżuterii gotowy. Na poniższym zdjęciu widoczne są przykładowe koraliki w różnych kształtach, jeszcze nie pokryte lakierem. W internecie można znaleźć sporo przykładów biżuterii z wykorzystaniem papieru czy gazet, ale o tym napiszę w najbliższym czasie.

papierowe korale

1 Response

  1. dusia napisał(a):

    Bardzo ładne te korale, pomysłowo zrobione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *