Organizer biżuterii

Zapewne większość z kobiet posiada jakąś biżuterię i czasem zastanawia się gdzie ją przechowywać, aby było wygodnie, poręcznie, a przy okazji ładnie. Poza tym dobrze przechowywana biżuteria, pozwala uniknąć jakże żmudnego rozplątywania łańcuszków czy rzemyków. Korale, bransoletki, kolczyki, wisiorki trzymamy najczęściej w specjalnych kasetkach, miseczkach, na wieszakach, a czasem zajmuje to całe szuflady.

Na rynku dostępne są przeróżne organizery, wieszaki, nawet w dość przystępnych cenach, ale może warto zrobić coś takiego samemu? Możliwości jest dużo, w zasadzie można wykorzystać wiele materiałów i rozwiązań, wszystko zależy od naszej pomysłowości. Dzisiaj chciałam pokazać organizer, który przypomina typowy obraz na ścianie.

wieszak na biżuterie

Wykorzystałam niepotrzebną ramę, kawałek płyty pilśniowej, ozdobny sznurek i wydrukowane obrazki w stylu vintage. Po dopasowaniu płyty do wymiarów ramy, okleiłam ją obrazkami, stosując rozrzedzony klej Wikol. Po przyklejeniu każdego obrazka, wygładzałam powierzchnię gumowym wałkiem, w celu wyciśnięcia ewentualnych pęcherzyków powietrza. I tak powstało jakby tło organizera.

Kolejną czynnością było przygotwanie kołeczków do zawieszania. Początkowo myślałam o kupieniu gotowych, ale później doszłam do wniosku, że można zrobić je samemu. Z wąskich pasków grubego papieru pozwijałam, na patyczkach do szaszłyków, kołeczki. Tak to wygląda w zbliżeniu.

kołeczki

Po dobrym wyschnięciu zostały polakierowane, podobnie zresztą jak płyta z obrazkami. Przyszedł czas przymocowania kołeczków do płyty. Wystające patyczki zostały wklejone w wywiercone w płycie dziurki o takiej samej średnicy, a następnie obcięte z tyłu. Podejrzewam, że wystarczyłoby tylko przykleić je od przodu, bez wiercenia dziurek, ale na wszelki wypadek, zdecydowałam się na takie rozwiązanie.

Ramę od wewnątrz wykleiłam ozdobnym sznurkiem, co oczywiście nie jest konieczne.

rama

Następnie, przy pomocy kilku małych gwoździ, przymocowałam płytę do ramy, przybiłam haczyk i… gotowe!

wieszak na bizuterie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *