Biżuteria z kociej sierści

kotInteresując się nieco wyrobem biżuterii, a szczególnie mając dostęp do internetu, można przekonać się, że pomysłowość twórców nie ma granic. Biżuteria to nie tylko metale, mniej lub bardziej szlachetne, nie tylko koraliki i kamienie, nie tylko skóra i inne elementy pasmanteryjne. Wiele oryginalnych pomysłów rodzi się z recyklingu, ale są też takie, które powstają z … miłości do kotów.

Każdy kto ma lub miał kota i wyczesywał sierść, dobrze wie, że kulając ją w dłoniach można utoczyć zgrabny wałeczek. Nawiasem mówiąc koty bardzo lubią się nimi bawić.  A skoro można uformować wałeczek to dlaczego by nie kulkę? Od kulki już prosta droga do koralika i dalej do koczyków, naszyjnika czy broszki.

Jedynym mankamentem „kociej” biżuterii jest prawdopodobnie jej mała trwałość? Przyznaję, nie robiłam, ani nie wczytywałam się zbyt dokładnie w opisy, więc nie orientuję się czy jest to w jakiś sposób utrwalane? Choć nie sądzę, bo nasączona czymkolwiek kocia sierść, nie będzie już tak przyjemna w dotyku, a przecież to jedna z jej zalet, szczególnie dla kociarzy, którzy bywają dość mocno zakręceni na punkcie swoich pupili. :)

Abstrahując już od tego czy to trwałe, czy nie, właścicielom kotów i tak to jest obojętne, warto pokazać kilka przykładów, bo niektóre wyroby są naprawdę bardzo, bardzo ładne. Zapewne sporo tu zależy od kota, a dokładniej od jego sierści.

naszyjnik z sierści

naszyjnik z kociej sierści

kolczyki z kociej sierści

za: blingblog.ru

naszyjnik z kociej siersci

za: today.msnbc.msn.com

bizuteria z sierści kota

za: downtownphoenixjournal.com

Oczywiście dla panów też coś się znajdzie.

spinki do koszulispinka

za: ecouterre.com 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *