Pokój

Książka „Pokój” wzrusza, porusza, a przede wszystkim oburza. Już na początku rodzi się pytanie – dlaczego!?
Dlaczego młoda matka, wraz ze swym małym synkiem, jest więziona przez zwyrodnialca? Zwyrodnialca, który jest ojcem dziecka, „dbającym” głównie o to, aby jego obiekt seksualnego, zwierzęcego zaspokojenia jakoś przeżył, choć trudno to nazwać życiem.
Warto zwrócić uwagę na wielką pomysłowość matki w organizowaniu zajęć i zabaw synkowi. Jak to się ma do potrzeb matek żyjących w dobrobycie, w bezpiecznych domach, które nie wyobrażają sobie wychowania dziecka bez całych zasobów edukacyjno – zabawowych gadżetów, które tak naprawdę są głównie wygodnymi pomocnikami rodziców, nie poświęcających odpowiedniej ilości czasu swoim pociechom. Daje do myślenia. 

Książka Emmy Donoghu opisuje głosem chłopca świat zamknięty w jednym pokoju. Opowieść, która zostaje na długo w pamięci, porusza duszę i zmusza nad zastanowieniem się nad niektórymi problemami. Gorąco polecam.
„Myślę, że czas się rozprowadza po świecie cienko jak masło, po drogach i domach i placach zabaw i sklepach, tak że na każdym miejscu jest tylko troszkę rozsmarowanego czasu, a potem każdy musi pędzić do następnej porcji.” 

„Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *