Ostatnia królowa

„Powieść przywołuje do życia Joannę Kastylijską, trzecie dziecko hiszpańskiej pary królewskiej Izabeli i Ferdynanda.”

„Urodzona w czasach burzliwych walk o zjednoczenie i umocnienie ich królestwa, Joanna w wieku szesnastu lat zostaje poślubiona Filipowi, spadkobiercy cesarstwa Habsburgów. Szczęśliwe małżeństwo nieoczekiwanie dopada tragedia, która czyni Joannę spadkobierczynią hiszpańskiego tronu. Rozpoczyna się walka o władzę, która angażuje najważniejsze monarchie Europy. Gortner zabiera czytelnika w podróż od mrocznego majestatu hiszpańskiego dworu, do pełnych przepychu śmiertelnie niebezpiecznych dworów Flandrii, Francji i Anglii. ukryj.”
źródło:empik.com

Jeśli ktoś lubi książki historyczne, napisane lekkim i przyjemnym językiem, gdzie życie bohaterów jest przedstawione w ciekawy sposób, a nie jedynie w formie suchych faktów i dat, jest to książka dla niego. 
Na uwagę zasługuje wręcz mistrzowskie wcielenie się autora książki – Christophera W. Gortnera – w postać Joanny, widać nie obca mu jest kobieca natura. Dzięki temu „Ostatnia królowa” to nie tylko powieść historyczna, ale i świetny portret psychologiczny kobiety będącej matką, żoną, kobiety skazanej na szaleństwo,  a jednocześnie bardzo silnej, dążącej do obranego celu. Gdyby ktoś dał mi tę książkę bez podawania nazwiska autora, po przeczytaniu byłbym przekonana, że wyszła spod pióra kobiety, gorąco polecam. 
Cytat z książki:
„Mój mąż, mężczyzna, którego poślubiłam dla polityki, kochałam przez cztery lata, a nienawidziłam przez pięć, z którym nieprzeliczone ilości razy kładłam się o łoża i z powodu którego wylałam niezliczoną ilość łez, któremu urodziłam pięcioro dzieci i z którym poczęłam szóste, przeciwko któremu intrygowałam i z którym toczyłam wojnę: mój mąż umarł.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *