Ozdobne słoiczki na sól kąpielową

Dobrym pomysłem na prezent są domowe kosmetyki podarowane w ozdobnych opakowaniach. Na tegoroczne święta przygotowałam kilka takich upominków, i teraz, nie ujawniając ich wcześniej (mogłoby nie być niespodzianki), pozwolę sobie na wstawienie zdjęć. Może w przyszłości zainspirują kogoś do własnoręcznie przygotowanych upominków?

Dwa słoiczki z odzysku, ozdobiłam koronkami, sznurkiem, muszelkami i ziarnami kawy. W środku znalazła się sól kąpielowa o różnych aromatach. 

Pierwsza to sól bławatkowa, przygotowana z soli morskiej, zmielonych płatków bławatka, małej ilości mydła w płynie,  kilku kropli aromatu waniliowego oraz olejku migdałowego.
Druga wersja to sól o aromacie kawy, przygotowana również z soli morskiej do której dodałam 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej (z odrobiną wody), trochę mydła w płynie, olejek migdałowy i spożywczy aromat toffi. Przepiękny zapach! :)
Jeśli chodzi o przepisy na sól kąpielową, wykonanie jest bardzo proste.
Podam przykładowe składniki na jedną porcję soli, czyli w granicach 25 – 30 dag.
W miseczce wymieszać mydło w płynie, około 10 – 12 naciśnięć dozownika mydła, do tego kilka kropel aromatu spożywczego (nie jest to konieczne), 1 – 2 łyżeczki naturalnego olejku migdałowego i 1 – 2 łyżki ziół, kwiatów itp. Suszone płatki czy zioła można wcześniej troszkę rozdrobnić w młynku.
Do mokrej mikstury wsypuje się sól morską i dobrze miesza. Następnie należy rozłożyć to na papierze do pieczenia i bardzo dobrze wysuszyć.
W przypadku soli kawowej, 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej należy rozpuścić w malutkiej ilości wody, reszta podobnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *