Degustacja herbat

Kolejna porcja herbacianych wrażeń, z przesłanych próbek. Jak ja to lubię, nawet wówczas, kiedy próbka jest herbatą, którą już nie raz piłam. Inny dostawca, inne naczynie, ciut inna temperatura wody, wrażenia też nieco zmienione. Herbaty nigdy dość. 
Na pierwszy rzut Zielona Sencha Sweet Cinamon.

Smak cynamonu jest ledwie wyczuwalny i moim zdaniem to dobrze, w końcu to herbata, nie piernik świąteczny. Słodycz też minimalna, co dla mnie jest na plus, choć, jako zwolenniczka nieco bardziej wytrawnych smaków, chyba wolałabym jej mniej. Jednak całość składników, w tych proporcjach, powoduje, że herbata dobrze smakuje, kojarzy mi się z dobrą książką, czytaną na wygodnym fotelu, przy kominku, czyli bardzo miło. Jest wręcz idealna na długie, zimowe wieczory.
P.S. Po wypiciu kilku filiżanek troszkę zbyt długo utrzymuje się na języku lepka słodycz. Dla mnie jest to minus, ale innym może nawet bardzo odpowiadać. 
Zielona herbata Gunpowder Green Świątynia Nieba

Wytrawny smak, lekko cierpki. Susz herbaciany wygląda jak pozwijane kulki, stąd też często porównanie do prochu strzelniczego.
Smakuje mi bardziej przy zaparzaniu wodą o niższej temperaturze, czyli coś około 60 stopni.
Jak na zielona herbatę można określić ją jako mocną.

Herbata czarna „Gorąca czekolada” 

„Gorąca czekolada” to mocny i aromatyczny napar, delikatnie wyczuwalny aromat czekolady, raczej z tych gorzkich, dzięki czemu smak jest bardziej wytrawny niż w przypadku mlecznej. A gdyby tak dodać do niej delikatne „muśnięcie” skórki pomarańczowej… cudo. 
Przy okazji chciałam jeszcze zwrócić uwagę na filiżankę, w której została zaparzona „Gorąca czekolada”. Jej kształt, coś w rodzaju ściętej kuli, doskonale wydobywa aromat. Zwężające się ku górze ścianki, kumulują to co najlepsze i dają intensywniejsze wrażenia zapachowe, polecam. 
Herbata jaśminowa Yunnan


Ku mojemu zadowoleniu nie pachnie zbyt intensywnie jaśminem, często można zrazić się do tego aromatu, kupując tanie wersje w marketach, gdzie masa aromatycznych olejków wprost uniemożliwia przełknięcie naparu. Tu aromat jest bardzo delikatny, jaśminowa nuta zaledwie co pokazuje swoją obecność. 

Herbata zielona Sencha Szmaradgowa 


Sencha Szmaragdowa, klasyka zielonych herbat, o bardzo przyjemnym smaku. Po zaparzeniu przyjemny aromat, niewielka ilość goryczki w smaku. Jak większość herbat zielonych nadaje się do kilkukrotnego parzenia, bez utraty walorów smakowych i zapachowych. Poprzez minimalny smak świeżo koszonej trawy, kojarzy się z ciepłymi porami roku, szczególnie polecam właśnie teraz, kiedy tak bardzo tęsknimy już za wiosną. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *