Herbaciane aromaty

W mojej, mniej lub bardziej, wirtualnej pakamerze nie może zabraknąć kącika z herbatą. A ponieważ dzisiaj, ku mojej uciesze, pan listonosz przyniósł mi pachnącą przesyłkę, kilka słów na ten temat. Nawiasem mówiąc, listonosz chyba postanowił zrehabilitować się po ostatniej wpadce z niedoręczaniem przesyłki, w momencie kiedy złapałam go na schodach. Zostawił awizo bo… nie zabrał z poczty pakunku, w dodatku bardzo małego. 
No nic, nie o listonoszu chcę dzisiaj pisać, a o dostawie herbat. Przede wszystkim planowałam zamówić zieloną herbatę, o której wiele dobrego słyszałam, a mianowicie Lung Ching. Drugą miała być moja ulubiona Oolong Milk, ale z chwilowego braku w sklepie, zamówiłam Oolong Truskawka, nawiasem mówiąc polecaną mi przez samego szefa  Smaku Sztuki. Zamówiłam również kilka próbek. 

Na pierwszy rzut poszła Lung Chin, inaczej zwana Smoczym Źródłem, podobno jest bardzo zdrowa, korzystnie wpływa na poziom cholesterolu, dba o naczynia wieńcowe i mózgowe, a pewnie jeszcze na coś tam innego jest dobra. :) Parzy się ją wodą o temperaturze 65 – 80 stopni, przez dwie, trzy minutki. Tak jak w przypadku innych herbat zielonych, zalewać można ją kilkakrotnie. 
Wrażenia?
Łagodny smak, przyjemny aromat, typowy dla czystych, zielonych herbat. Ma dużo mniej wyczuwalny smak goryczki i z tego powodu może być polecana osobom, które usiłują przestać słodzić herbaty. A warto tego procederu zaniechać i poczuć wszystko to, co ma nam do zaoferowania herbata bez cukru. 
Lung Chin z całą pewnością zagości jeszcze nie raz na moim stole. 

Nawet kotka, być może zachęcona zapachem, postanowiła bliżej zapoznać się z herbacianym suszem. 
Pisząc ten tekst, popijam kolejną z zamówionych herbat – Oolong Truskawka. Mmm…. co za zapach! W tym przypadku mleczny aromat Oolong Milk, zastąpił truskawkowy, delikatny, choć wyraźny. Naprawdę godna polecenia, choć ja chyba, mimo wszystko, postanę dalej fanką mlecznego oolonga. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *