Ponieważ cię kocham

Kolejna świetna książka Guillaume Musso, tym razem jednak to co paranormalne lub wręcz magiczne, zostaje ciekawie wyjaśnione. Na pierwszy rzut oka, sądząc po tytule i opisie z okładki, można odnieść wrażenie iż jest to romans, można się mocno pomylić. Myślę, że można ją określić jako psychologiczną, z zaskakującym zakończeniem. Musso pisze w niej o trudnych życiowych problemach, jakim może być utrata dziecka, trudne dzieciństwo, nieodparta chęć zemsty, alkoholizm, narkomania… Pisana prostym językiem, trafnie porusza skomplikowane aspekty ludzkiego życia.

Opis z okładki:
„W centrum handlowym na południu Los Angeles, wskutek nieuwagi opiekunki, znika bez śladu pięcioletnia Layla. Nikt nie żąda okupu, a prowadzone przez policję poszukiwania okazują się bezowocne. Załamani tragedią rodzice, szanowany psycholog i znakomita skrzypaczka, obwiniają się wzajemnie i rozstają. Mark dosłownie ląduje na ulicy, zaś jego żona Nicole rzuca się w wir pracy. Pięć lat później ścieżki obojga małżonków ponownie się krzyżują. Mark ratuje życie wracającej po koncercie do domu żonie, zaatakowanej przez bandytę z nożem. Niedługo potem Layla pojawiła się dokładnie w tym samym miejscu, w którym zniknęła. Co działo się z dziewczynką przez pięć lat? Gdzie i z kim była? I dlaczego wróciła? Zaskakujący powrót córki to nie jedyna niespodzianka, jaką los zgotował bohaterom…”
Więcej na temat fabuły i bohaterów pisać nie będę, niech autor zaskoczy ciebie tak samo jak i mnie. 
Książka bardzo wciąga, radzę nie zaczynać mając jakieś plany na najbliższe godziny. Polecam miłośnikom twórczości Musso, ale i tym, którzy jeszcze się z nią nie zetknęli. Ja z całą pewnością będę oczekiwać kolejnych powieści. 
Cytaty z książki:
„ale czasem, wszystko to za mało…”

„… można zacząć życie od nowa, a nie tylko zadowolić się pchaniem wózka ze starym towarem.” 

„Dno jest dużo głębiej, aniżeli nam się wydaje.”

„Żyjcie dobrze. To najlepsza zemsta.”

„[…]Ale samotność i odsunięcie się od innych nie rozwiążą twoich problemów[…]”

„…Człowiek wszystko przetrwa, nigdy nie zapomni, zawsze pozostanie ból ukryty na dnie serca, ale człowiek przetrwa wszystko…”

„Czasem powodzenie w życiu zależy od drobnostki. Od jednego spotkania. Właściwej decyzji, łutu szczęścia.”

1 Response

  1. Anonymous napisał(a):

    Jakie mądre myśli zostały zawarte w cytatach.te słowa wyjątkowo do mnie przemawiają „… można zacząć życie od nowa, a nie tylko zadowolić się pchaniem wózka ze starym towarem.”
    DS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *