Herbaciane origami

Dawno, dawno temu, w ramach herbacianego recyklingu, zrobiłam podstawkę pod kubek. Wykorzystałam dyndające na sznurkach zawieszki, które zazwyczaj, po wypiciu herbaty, lądują w koszu na śmieci. Podkłada do dzisiaj jest wykorzystywana, a dokładny opis znajduje się na archiwalnej stronie Czar Herbaty. Dla przypomnienia wstawię tu zdjęcie. 

Ponieważ herbata (ekspresowa) to nie tylko wspomniane zawieszki, ale często małe, papierowe torebki, w które są pakowane, może pomyśleć również o ich wykorzystaniu, na przykład w celach dekoracyjnych. „Tea bag folding”, czyli składanie herbacianych torebek, to jeden ze sposobów  na zrobienie ozdobnych kwiatów, rozetek, techniką przypominającą orgiami.
Ponieważ ostatnio więcej u mnie herbat sypanych, niż ekspresowych, pokażę dzisiaj garść inspiracji, znalezionych w internecie. Oczywiście można wykorzystać nie tylko herbaciane opakowania, mogą to być również dowolne papierowe kwadraty, wydrukowane lub wycinane z czasopism.
Fot: britton.disted.camosun.bc.ca
Prawda, że ładnie to wygląda?
Tak przygotowane rozetki są świetne do dekorowania ręcznie robionych kartek, mogą być również wykorzystane przy pakowaniu prezentów.
Jeśli szukacie instrukcji, wystarczy wejść na stronę www.rubystantalizingdesigns.com i kliknąć w wybrany obrazek. Można również wejść na YT i poszukać filmowych instrukcji, oto jeden z nich:
Kilka innych przykładów
za: pletenizpapiru.cz

za: feliciasfolkart.blogspot.com

za: cardmakermagazine.com

Więcej inspiracji na Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *