Herbata Pu Erh z kolendrą

Hebrbaty Pu Erh doceniane są gównie przez osoby dbające o linię, walczące ze zbędnymi kilogramami. Ile w tym racji, trudno mi powiedzieć, ja specjalnych efektów nie zauważyłam. Poza właściwościami odchudzającymi ma bardzo dobry wpływ na cholesterol, wspomaga prace wątroby, ma właściwości moczopędne, obniża ciśnienie i wzmacnia organizm. Ponadto pomaga eliminować trucizny z naszego organizmu, co tym bardziej jest godne uwagi, zwłaszcza patrząc na okrutnie zanieczyszczone środowisko, nafaszerowaną chemią żywność.  Czyli zdrowa i zapewne warto po nią, przynajmniej od czasu do czasu, sięgnąć.

Dzisiaj kilka słów o herbacie Pu Erh firmy Taheebo, którą odkryłam jakiś czas temu, podczas zakupów w Tesco. „Letni poranek”, bo tak nazywa się herbata o której piszę, dobra może być dla osób, które nie przepadają za charakterystycznym, lekko ziemistym, posmakiem czerwonych. Jako dodatki smakowe zawiera skórkę cytrynową, kolendrę, rozmaryn i trawę cytrynową, dość ciekawe połączenie, które niweluje wspomniany posmak i pije się ją bardzo dobrze. Wydaje mi się, że właśnie ten mały dodatek kolendry ma tu duże znaczenie, być może też rozmaryn? 
Cytryna, tak często spotykana w aromatyzowanych herbatach, raczej nie niweluje nasmaczku w stopniu jaki ma to miejsce w tym przypadku, na prawdę warto spróbować. Pomarańczowy smak raczej nie jest wyczuwalny, ale w końcu delektujemy się mieszanką aromatów, która czasem potrafi zaskoczyć. 
Bardzo ciekawa mieszanka, powiedziałabym wytrawna, pasująca bardziej do mięs niż ciast. 
Dla przypomnienia, czerwone herbaty parzymy wodą o temperaturze około 90 stopni przez 3 – 5 minut. Pu Erh może być zalewana dwu- trzykrotnie, bez większego uszczerbku dla smaku. 
Taheebo „Letni Poranek”, Herbata pu erh z cytryną i pomarańczą
Cena, ok. 8 zł.
Skład: herbata pu erh 71%, skórka cytrynowa 7%, kolendra, trawa cytrynowa, aromat, rozmaryn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *