Czekając na anioły

„Czekając na anioły” Cathy Glass to bardzo wzruszająca historia ośmioletniego chłopca.  Michael w wieku dwóch lat traci matkę, później okazuje się iż ojciec cierpi na chorobę nowotworową, niestety, jak się z czasem okazuje, nieuleczalną. Ośmioletni chłopiec dorasta znacznie szybciej niż przeciętne dziecko, musi opiekować się chorym ojcem i robi to niezwykle dobrze. Podwójną traumę przeżywa ojciec Michaela, Patric, nie dość, że walczy z chorobą, ma świadomość pozostawienia syna samego, to jeszcze stara się zawczasu znaleźć mu odpowiednią opiekę. 
Trudno sobie nawet wyobrazić co czuje kilkuletni chłopiec wobec zaistniałej sytuacji, na szczęście wierzy mocno w to, że ojca wkrótce zabiorą do nieba anioły, a tam spotka się z jego zmarłą mamą. Chciałby jednak aby ta chwila przyszła jak najpóźniej, dlatego codziennie modli się do aniołów, aby jeszcze nie przychodziły. Michael lubi też zasypiać patrząc na niebo, a dokładniej na gwiazdy, bo jak powiedział mu swego czasu ojciec:  „Gwiazdy są szczelinami w Niebiosach, przez które prześwieca miłość naszych zmarłych bliskich (…).” Piękne słowa, dodające otuchy wszystkim, którzy utracili ukochaną osobę. 

„Czekając na anioły” to niezwykle wzruszająca książka pisana przez życie, ale mimo ogromnej tragedii, znaleźć tu można sporą porcję optymizmu i nadziei. Książka pokazuje nam, że nie jesteśmy sami na świecie i gdy zachodzi potrzeba, znajdzie się pomocna dłoń. A gdy nieszczęście dotyka dziecka, tym bardziej. W takim scenariuszu życia, na pierwszy plan wybija się w głowie czytelnika, jedno pytanie: dlaczego?!  Dlaczego dziecko, tak małe i tak niewinne musi aż tyle wycierpieć? Dlaczego nagle musi stać się dorosłe, zapomnieć o tym co to szczęśliwe i radosne dzieciństwo?
Książka napisana jest bardzo prostym językiem, polecam ją szczególnie czytelnikom lubiącym historie prawdziwe, pisane przez życie, które pomimo dramatów, dają ciepło i nadzieję.

Tytuł: Czekając na anioły
Autor: Glass Cathy
Wydawca: Hachette Polska
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 352

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *