Letni poranek i herbata Koralowa

O herbacie Taheebo wspominałam już we wpisie „Herbata Pu Erh z kolendrą„. Kolejną, z tej samej firmy i z niewielkim dodatkiem kolendry, jest czerwona Pu Erh z cytryną i pomarańczą, o ładnej nazwie „Letni poranek”. 

W skład mieszanki wchodzi herbata pu erh (71%), skórka cytryny (7%), kolendra, trawa cytrynowa, aromat, rozmaryn. Parzenie, jak zawsze w przypadku czerwonej herbaty, temperatura 95 stopni, czas około 3 -5 minut. I można cieszyć się smakiem podczas porannej prasówki. :) 

Jak na czerwoną herbatę aromatyzowaną, jest tu nieco bardziej wyczuwalny, charakterystyczny ziemisty posmak, jednak dodatki, te bardziej „wytrawne”,  w postaci kolendry i rozmarynu, powodują iż smakuje dobrze. Przez całość aromatu przebija cytrusowa nuta. 
Kolejna herbata Taheebo, którą miałam okazję ostatnio próbować, to czarna „Koralowa” z czeremchą i kaliną. 
Skład mieszanki: herbata czarna (65%), czeremcha owoc (15%), kalina owoc (10%), liść porzeczki, aromat. 
Napar nie jest bardzo intensywny, bez wyczuwalnej cierpkości, natomiast owocowe dodatki powodują dość wyraźny, kwaskowy smak. Idealna na orzeźwienie, gorąco  polecam. Myślę, że będzie bardzo smaczna również w postaci mrożonej, na letnie upalne dni. 
Herbaty Taheebo, pomimo nie wygórowanej ceny, są bardzo smaczne. Będąc na zakupach w Tesco warto po nie sięgnąć, a jest w czym wybierać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *