Prawo matki

„Zabrali mi synka, kiedy miał zaledwie dziesięć godzin.
Minął cały rok, zanim znowu wzięłam go w ramiona. W końcu mogłam swobodnie oddychać i wiedziałam, że nigdy, przenigdy go już nie oddam.”
Tekst z okładki książki „Prawo matki” wiele mówi, zachęca do zajrzenia głębiej. Biorąc dodatkowo pozytywne opnie innych czytelników, nie mogłam się oprzeć pokusie sięgnięcia po tę pozycję. Nie zawiodłam się, wciągająca, poruszająca, a przede wszystkim bardzo kobieca. No cóż, w końcu matkami są zawsze tylko kobiety. :) 
Jest to opowieść o kobiecie, która nadużywając alkoholu podczas ciąży,  urodziła chorego syna. Jak można się domyślić, został jej odebrany i przekazany do rodziny zastępczej. 

Kiedy główna bohaterka Laurel zwalczyła nałóg, otrzymała drugą szansę, odzyskała syna. Matka świadoma tego, iż to z jej powodu chłopiec cierpi na płodowy zespół alkoholowy (FAS), staje się bardzo opiekuńcza, żeby nie powiedzieć nadopiekuńcza. Poza synem ma również córkę, nie poświęca jej zbyt wiele czasu, zaślepiona opieką nad synem, nie widzi takiej potrzeby. Kiedy dochodzi do tragedii, spalenia kościoła w którym znajdowały się dzieci, i kiedy głównym podejrzanym staje się chłopiec, matka robi wszystko aby uwolnić go z podejrzeń, nawet jeśli nie koniecznie jest to zgodne z prawem. 
Jak skończy się sprawa chorego chłopca Andiego? Czy to faktycznie on był podpalaczem? Czy matka wywalczy niewinność syna? Na wszystkie pytania odpowiedź znajdziesz na łamach książki,  do której przeczytania serdecznie zachęcam i to nie tylko mamy. Wychowanie dziecka, nie tylko chorego, to bardzo duże wyzwanie, czasem popełniamy błędy i jest to jak najbardziej ludzkie, ideałów nie ma. 
W książce podobał mi się sposób narracji, każdy z bohaterów miał w niej głos, dzięki czemu poznajemy emocje i sposób myślenia każdego z nich. Książka pokazuje nam, że nie wszystko jest czarne lub białe, nie wszystko też jest takie jakim widzimy. 
Autor: Diane Chamberlain
Tytuł: Prawo matki
Wydawca: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 344
A tak przy okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, jeśli szukasz ciekawego prezentu w postaci książki  księgarnia Selkar ma dość ciekawe promocje, warto skorzystać. Zobacz „Prezenty na Dzień Dziecka.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *