Dalekie wiatry

„Dalekie wiatry” Sergio Bambarena to idealna pozycja na okres wakacyjny, przy czym nie jest to lekkie, pełne humoru, babskie czytadło. Oj, nie! To książka, która pobudza do myślenia, spojrzenia na własne życie, na wartości, którymi się kierujemy, być może przyczynek do dużych zmian?

Bez chwili wahania dałam jej najwyższą z możliwych ocen w serwisie Lubimy Czytać, a przede wszystkim wypisałam wszystkie najciekawsze (dla mnie) sentencje. Miód dla duszy. :)

„Dalekie wiatry”, wraz z szumem oceanu, przynoszą nam złote myśli, których warto posłuchać, przemyśleć, może wprowadzić w życie? Przynajmniej w małym procencie, chociażby niektóre z nich.

Co do treści, napiszę jednym zdaniem: nowozelandzkie małżeństwo, żyjące w stresie, w pogoni za dobrami oferowanymi przez cywilizację, rzuca wszystko by odbyć podróż w nieznane. Podróż życia, która ma pomóc znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.

Nie spodziewajcie się tu wartkiej akcji, sensacji, wątków kryminalnych, a tym bardziej wampirów! (brr…) Na pewno jest przygoda, są marzenia, odrobina magii i przede wszystkim dużo, bardzo dużo życiowych prawd.

Wspaniała lektura, gorąco polecam! A na zachętę kilka cytatów, niestety nie wszystkie, musiałabym przepisać z pół książki?

„…podróż prowadząca do poznania nas samych zaczyna się od wewnątrz, a kończy na rzeczach, które robimy, aby wzbogacić życie innych ludzi.”

„…człowiek do wszystkiego może się przyzwyczaić, jeśli będzie miał dostatecznie dużo czasu, aby zapomnieć o swojej prawdziwej naturze.”

„… żyć według tego, w co wierzę, nie przejmując się tak bardzo przyszłością, nie przejmując się tak bardzo tym, co inni o mnie pomyślą.”

„Żyjemy tylko raz, Michael, i jeśli życie przejdzie obok nas, to go nie dogonimy.”

„Marzenia spełniają się dzięki czynom, a nie tylko myślom.”

„W życiu nie chodzi o to, co człowiek posiada, tylko co robi.”

„Sztuka polega na tym, żeby znaleźć równowagę między tym, czego może nas nauczyć natura, i tymi dobrymi rzeczami, które ma do zaoferowania cywilizacja, ale nie dać się wciągnąć w świat, w którym liczą się tylko dobra materialne.”

„Ludzie umierają nie wtedy, kiedy kładzie się ich do grobu, lecz wtedy, kiedy rezygnują z marzeń.”

„…siedzieć obok siebie i nic nie mówić, a mimo to odczuwać szczęście płynące z cudu milczenia.”

„Życie jest jak muzyka. Trzeba je komponować na słuch, wyczucie i instynkt, a nie według reguł.” – Samuel Butler

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *