Gliwice, Park Chrobrego

Niedawno dotarła do mnie informacja, że w związku z budową Podium w Gliwicach i ułatwieniem dojazdu do niego, planowana jest nowa droga, która… przetnie Park Chrobrego. Park z drogą w środku? Może nie całkiem tak, nie będzie przechodziła dokładnie przez środek, ale i tak spory kawał zieleni zostanie poddany pod „miejski topór”, który ostatnio jest chyba zbyt często opuszczany.

Walka o lipy trwa, teraz zaczyna się o Park Chrobrego. Obawiam się jednak, że bitwa będzie skazana na przegraną, bo w naszym mieście, jeśli góra czegoś chce, tak musi być. Dlatego ponownie wstawiam tu zdjęcia miejsc, które w niedługim czasie mogą ulec znacznej zmianie. Czy korzystnej? W moim odczuciu niestety nie. 

W tym miejscu (zdjęcie powyżej) ma pojawić się nowe rondo, jak widać teren już trochę przygotowany. W tle widoczna jest tak zwana mysia górka, czy zostanie, nie wiem, ale jeśli nawet, co to za atrakcja dla dzieci? Nie mówiąc już o bezpieczeństwie.

Park Chrobrego w Gliwicach to bardzo przyjemne miejsce, szczególnie podczas upałów, duże drzewa skutecznie chronią od namiaru promieni słonecznych. Są tu duże połacie trawy,  gdzie mieszkańcy mogą odpoczywać, dzieci bawić się, a na alejkach spotkać można nie tylko spacerowiczów, ale i biegaczy, rowerzystów, kijkarzy. 
Gdyby tak zamiast drogi postawić siłownię pod chmurką, nieco rozbudować placyk zabaw… 

Przypomina mi się jak swego czasu pisano o postawieniu letniego basenu, oczywiście na planach się skończyło, za to teraz będziemy mieć w parku sznur samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *