Herbata Jade Tie Guan Yin

Niewielka, złotawa paczuszka z herbatą, zaledwie 9 gram zamknięte w próżni. W środku pięknie wyglądające, ciasno zwinięte listki herbaty o kolorze przypominającym jadeit. Subtelny zapach, zachęcający do pierwszego zaparzenia.

Jade Tie Guan Yin, bardzo delikatny oolong, uznawany za jedną z dziesięciu najlepszych herbat chińskich, więc tym bardziej, z wielkim namaszczeniem otwierałam zawartość próbki. Zastanawiałam się jak przygotować, wybrałam gaiwan i niezbyt długie czasy pierwszych zalań, czyli 1 minuta, 1 minuta 30 sekund, 2 minuty, 4 minuty. Woda o temperaturze 85 stopni.
Widoczna na zdjęciu poniżej herbata to dokładnie 9 gram suszu, użyłam połowy. Piszę o tym ponieważ warto zwrócić uwagę na niesamowite zwiększanie objętości listków w kolejnych parzeniach. Dla porównania na kolejnym zdjęciu, 4,5 grama suszu po czterech parzeniach.

Wrażenia smakowe? Bardzo przyjemne, delikatna słodycz herbaty przeplatana aromatem kwiatów i miodu. Myślę, że parzenie w zamkniętym gaiwanie to dobry pomysł, aromat, szczególnie ten kwiatowy, utrzymuje się dość długo, pozostawiając przyjemny posmak w ustach. Tak, tę herbatę mogę dopisać do swoich ulubionych i bardzo chętnie sięgnę po nią w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *