Ozdoby świąteczne

Jeśli należysz do grona stale coś „dłubiących”, przygotowanie ozdób świątecznych na pewno nie stanowi dla Ciebie problemu, wręcz przeciwnie, sama przyjemność. Dodatkowym atutem miłości do wszelkiego rękodzieła jest to, że szuflady pełne są różnych materiałów, które można w dowolnej chwili wykorzystać. To tak zwane „przydaśki”, nie koniecznie typowo rękodzielnicze.

W mojej szufladzie skarbów znaleźć można sporo tak zwanych resztek, a to kilka koralików, to znowu skrawek gipiury, wstążeczki, rzemyczka… więc kiedy w sklepie po 3 złote zauważyłam styropianowe kulki z zawieszkami, czyli styropianowe bombki na choinkę, od razu poszłam z nimi do kasy. Boże Narodzenie coraz bliżej, najwyższy czas pomyśleć o nowych ozdobach choinkowych i nie tylko.

Styropianowe bombki ozdobić można na wiele sposobów, ja wybrałam kilka i po krótce je zaprezentuję.

Dwie bombki pomalowałam farbą akrylową. Jako ozdoby wykorzystałam kawałki gipiury, koronki, resztki do wyrobu biżuterii.

Bardzo efektownym pomysłem jest oklejanie świątecznych bombek sznurkiem, muliną, a nawet papierowymi rurkami z gazet, coś na wzór papierowej wikliny, tyle że nic się tu nie wyplata. Ponieważ gazet u mnie niedostatek, użyłam delikatnej muliny i przeciwnie, dość grubego sznurka. W sumie kilka bożonarodzeniowych bombek, ale w dość odmiennych stylach.

Ostatnie dwie styropianowe kule okleiłam dartymi paskami papieru z nadrukiem. Nie był to druk laserowy, zwyczajna atramentowa drukarka zupełnie wystarczy. Tu znowu wykorzystałam coś (wydruki), co swego czasu zrobiłam niepotrzebnie.
Po oklejeniu pomalowałam bombki bezbarwnym lakierem, a na dole pojawiły się jeszcze delikatne „dzyndziołki”.  Pojedyncze koraliki z szuflady skarbów znalazły wreszcie swoje zastosowanie, przecież nic nie może się zmarnować. A czas przed Bożym Narodzeniem wybitnie temu sprzyja.

Kotka oczywiście też musiała mi pomagać. Zawsze kiedy otwieram skrzynkę z koralikami i łańcuszkami, a zwłaszcza tymi drugimi, kocica wsadza swój nos. Nie wiem czy inne koty też tak mają, ale Luna ma fioła na punkcie łańcuszków. Okazało się jednak, że sznurkowa bombka też bardzo przypadła jej do gustu. :)

1 Response

  1. 4 stycznia 2015

    […] 2. Kolejny świąteczny temat – Ozdoby świąteczne […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *