Ręcznie robione kartki świąteczne

Już niedługo przyjdzie czas wysyłania życzeń świątecznych. Podobnie jak w zeszłym roku, wykorzystując różne materiały zgromadzone w domu, przygotowałam mały zestaw ręcznie robionych kartek bożonarodzeniowych. Nie zajmuje to wiele czasu, a korzystając dodatkowo z gotowych pomocy dostępnych w sklepach, robi się je błyskawicznie.

W zasadzie ilość materiałów do przygotowania kartek z życzeniami jest nieograniczona, wszystko zleży od pomysłów i własnej inwencji. Czasem pomysły rodzą się w zależności od posiadanych dodatków. Ja w tym roku wykorzystałam szufladowe „przydaśki” oraz malutki zestaw do tworzenia kartek, kupiony za niewielkie pieniądze w Lidlu. A co z tego wyszło? Wszystko pokazane jest na zdjęciach, może kogoś zainspiruje?

Na koniec chciałam jeszcze wspomnieć o prostym generatorze napisów, który wykorzystałam do widocznych choinek i gwiazdek z tekstem. Nie układałam słów ręcznie w programie graficznym, weszłam na stronę Tagxedo – Creator, gdzie znajduje się przydatna aplikacja. Istnieje bardzo duża możliwość ustawień kolorów, kształtów itp. Warto pobawić się chwilkę i sprawdzić jej możliwości, zwłaszcza, iż otrzymane grafiki można pobrać w bardzo dużej rozdzielczości, na przykład do wydruku w dużym formacie i przetransferowanie na tkaninie, albo zrobienia dużej dekoracji na ścianę?
Jest tam też możliwość wygenerowania tagów bloga (wystarczy podać adres), niektórzy lubią tego typu ozdobniki w bocznym menu, więc narzędzie przydatne. Ja nie bardzo przepadam za nadmiarem gadżetów na swoim blogu, więc tylko przykładowa chmura tagów z bloga (w formie grafiki), oczywiście umieszczona w czajniku.

6 komentarzy

 1. Joanna napisał(a):

  Piękne kartki, chciałam popróbować ale nie mogę wydrukować tych świetnych napisów ze strony Tagxedo – Creator. Jak to się robi?
  Pozdrawiam i dziękuję za inspiracje

 2. deni napisał(a):

  Dawno tam nie zaglądałam. :) W czym tkwi problem, nie otwiera się generator, czy jest i w którymś momencie pojawia się problem?

 3. Natalia napisał(a):

  Jak zmienić napisy w tym kreatorze na polskie i świąteczne? :)

 4. deni napisał(a):

  Z polską czcionką niestety jest problem, tak jak zawsze w przypadku zagranicznych serwisów.

 1. 2 stycznia 2015

  […] 1. Wygląda na to, że bardzo lubimy coś zrobić samodzielnie, a już szczególnie przed świętami, czyli Ręcznie robione kartki świąteczne. […]

 2. 21 września 2016

  […] kilka innych pomysłów […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *