Filcowa piłka dla dzieci

Od pewnego czasu mój status społeczny nieco się zmienił, właściwie nie tyle zmienił, co za sprawą córki i zięcia, doszedł mi kolejny zaszczytny tytuł – Babcia Polka. A ponieważ nie samą herbatą człowiek żyje, bo radosną twórczością również, dzisiaj propozycja własnoręcznego uszycia filcowej piłeczki dla malucha. Wiem, wiem, o wiele prościej jest piłkę kupić w sklepie z zabawkami, nawet nie są drogie, wiem też, że kilkumiesięczny maluch nie jest w stanie docenić pracy babci, ale przecież nie o to chodzi!
A o co? O samą przyjemnościowy zrobienia czegoś ponad niezbędne minimum, o własną satysfakcję, o radość z obdarowywania drugiej osoby, o uśmiech na twarzy maluszka. Czy trzeba więcej?

Do zrobienia filcowej piłeczki potrzebny jest kolorowy filc w arkuszach, flizelina, mulina lub coś podobnego, wata. Ciekawym dodatkiem jest też coś grzechoczącego w środku.

Z filcu wytnij sześć części piłki, szablon bez problemu znajdziesz w internecie. Dobrze jest wzmocnić filc, podklejając od lewej strony fizelinę.
Dla ubarwienia przygotuj też jakieś ozdobniki, ja wycięłam również z filcu literki, tworzące imię wnuka. Ależ domyślni byli rodzice, nadając imię składające się z szczęściu liter. :)

Przyszyj ozdobnie literki, bądź inne dekoracyjne elementy.

Następnie połącz wszystkie elementy, ja zrobiłam to na maszynie. Najwygodniej jest najpierw zszywać po trzy części, następnie całość, pamiętając o zostawieniu dziury z jednej strony.

Po uszyciu wywróć piłkę na prawa stronę i wypchaj watą, kulkami styropianowymi, ścinkami włóczki lub zniszczonych rajstop. W środku możesz umieścić dzwoneczek kulkowy lub plastikowe pudełko z grochem. Jednym słowem coś, co będzie podczas turlania wydawało dźwięki.

Gdy piłka już nabierze właściwego kształtu zszyj (po wierzchu) pozostawioną dziurę. Zamaskuj zewnętrzne szwy kolorowym kółkiem, wyciętym z filcu.
Gotowe!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *