Aplikacja Tea

Pisałam wcześniej o prostej aplikacji na Windows Phone, pomocnej podczas parzenia herbat – Tea Timer. Dzisiaj, w dużym skrócie, o kolejnym programie, w moich oczach bardziej funkcjonalnym, z większą możliwością adaptacji do swoich potrzeb.

Aplikacja Tea, bardzo prosta w obsłudze, nie ma zdefiniowanych danych, tu czeka nas odrobina pracy, ale myślę, że jest to lepsze rozwiązanie. Wpisując konkretne dane, potrzebne do zaparzenia ulubionych herbat, musimy najpierw sięgnąć do źródeł, poczytać, poznać opinie innych, przetestować na własnych kubkach smakowych, wybrać co najlepsze i zapisać ku pamięci. Niektórym, z racji wieku i nie tylko ;) takie ściągi bywają już potrzebne.
Klikając w znak plus przechodzimy do miejsca, gdzie wpisujemy kolejną herbatę. Oprócz danych takich jak temperatura wody, czas parzenia, marka, gatunek, istnieje możliwość dodania zdjęcia, to coś nieco bardziej dla wzrokowców.
Każdą herbatę możemy ocenić za pomocą ilości poznawanych listków, to już nieco mniej potrzebny bajer, ale ładnie wygląda. Nawiasem mówiąc cała aplikacja zrobiona jest w sposób przyjemny dla oka, w dodatku jest darmowa.
Poza potrzebami herbacianymi aplikację można wykorzystać również jako zwykłego minutnika, na przykład podczas gotowania jajek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *