Biała herbata Yunnan de lux

Na blogu piszę o różnych herbatach, bywają prawdziwe rarytasy, popularne z marketów, ale czasem trafiają się pośrednie, czyli niezbyt drogie a jednocześnie bardzo dobre. Do tych ostatnich zaliczam białą herbatę yunnan z serii de lux, widoczną na zdjęciu obok. Herbata paczkowana jest w rejonie uprawy i importowana przez Yunnan Tea Poland.
Niestety raczej nie jest dostępna w marketach, tam króluje zazwyczaj tylko kilka popularnych marek. Bardzo podobnie sytuacja ma się w mniejszych sklepach spożywczych i prawdę mówiąc nie rozumiem tego.
Warto czasem rozejrzeć się w innych miejscach, w Gliwicach, na dużym targu, jest małe stoisko z herbatami, gdzie sprzedawane są wyłącznie herbaty paczkowane, ale jak zaraz się dowiecie, bywają na prawdę dobre.

Wielka paka białego yunnana, z przeźroczystym okienkiem, zachęca do kupienia. Widać ładny susz z pączkami, listki pokryte srebrnym puszkiem.
Tak to wygląda w przybliżeniu, już po rozpakowaniu.
Prawda, że obiecująco?
Zapach również bardzo przyjemny, trochę jakby drzewny? Prawdę mówiąc odrobinę kojarzył mi się z herbatą Lao Shou Mei Bai Cha, aromat dużo mniej nasilony i jednak inny. Zresztą patrząc na bardziej zielony susz, niż miało to miejsce w przypadku Lao Shou Mei Bai Cha, należy oczekiwać innych wrażeń smakowych.
Przygotowałam herbatę metodą gong fu, woda o temperaturze 80 stopni, pierwsze parzenie 30 sekund. Po kolejnych próbach doszłam jednak do wniosku, że pierwsze powinno trwać minutę, kolejne oczywiście nieco wydłużane.
Kolor naparu początkowo jasny, z kolejnym parzeniem bardziej intensywny. Smak bardzo delikatny, aksamitny, ma w sobie coś orzechowego, a nawet mój ulubiony smaczek mokrej kory. Co prawdę tego ostatniego trzeba się troszkę „naszukać”, ale da się wyczuć.
Na prawdę bardzo dobra herbata, polecam wielbicielom naturalnych smaków.
Firma Yunnan Tea Poland importuje również inne herbaty, póki co udało mi się kupić tylko tę białą, ale mam nadzieję że na tym się nie skończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *