Herbata pachnąca jaśminem

Jak to dobrze, że są herbaty pachnące kwiatami! W taki dzień jak dzisiaj, kiedy od rana cały czas leje, nic tak nie poprawia nastroju, jak dobra herbata. Do nich na pewno zaliczę tę, którą dzisiaj miałam przyjemność popijać, czyli Jasmine Silver Needle White Tea. Anielska herbata…

Jasmine Silver Needle White Tea pochodzi z prowincji Fujian w Chinach, czas zbioru: marzec 2014. Jest to biała herbata (Da Bai Hao), tak zwane srebrne igły, czyli młode, nierozwinięte pączki, pokryte drobnymi włoskami. Już sama w sobie jest bardzo smaczna, a tu dochodzi jeszcze naturalny jaśminowy aromat.
Ponieważ herbaciane liście bardzo mocno absorbują zapachy, nie ma potrzeby okraszania ich olejkami. One same, po upływie pewnego czasu i w odpowiednich warunkach, nabierają zapachu i smaku dodatku, z którym zostały wymieszane. Jak dokładnie wygląda cały proces, możecie przeczytać na stronie TeaVivre, w zakładce „More info”.
Przed otworzeniem pierwszej próbki obawiałam się zbyt intensywnego aromatu kwiatów jaśminu. Niepotrzebnie, susz pachniał wyraźnie, ale zarazem bardzo subtelnie i… obłędnie słodko.
Napar, o jasnożółtym kolorze, również zachwycał aromatem i smakiem. Słodki, delikatny, jaśmin absolutnie nie przytłaczał smaku samej herbaty. Jednym słowem idealnie przeprowadzony sposób aromatyzowania. Tak lubię! :)
To była na prawdę przyjemna chwila relaksu, w tym deszczowym dniu. Długo jeszcze po wypiciu ostatnich kropli, z czwartego parzenia, czułam w ustach ten słodki posmak.
Jest to druga herbata jaśminowa, która mi smakowała. Pierwszą piłam całe wieki temu, kiedy mąż przywiózł ją z Chin, druga to właśnie Jasmine Silver Needle White Tea. Pomiędzy? Bywało coś, co nazywało się herbatą jaśminową, ale zazwyczaj był to sztuczny aromat z dodatkiem herbaty, co wręcz odrzucało.
Po raz kolejny miałam okazję przekonać się, że herbaty oferowane przez TeaVivre, są na prawdę bardzo wysokiej jakości.
Thank you TeaVivre! :) 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *