Herbaty Sirocco

Dzięki uprzejmości firmy Sirocco Tea miałam ostatnio przyjemność  testowania herbat, których wszystkie składniki pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych. Myślę, że w obecnych czasach, kiedy nawet taki produkt jak herbata jest bardzo często nafaszerowany pestycydami, warto zwrócić na to uwagę. Na pewno nie unikniemy szkodliwych dodatków, ale jeśli jest możliwość, warto przynajmniej je ograniczyć.
Składniki herbat Sirocco mają dwa certyfikaty: polski PL-EKO-01-11177 oraz szwajcarski CH-BIO-006. Do tego dochodzą jeszcze elementy opakowania. I tu również wszystko jest jak najbardziej eko.

To co zawraca szczególną uwagę w saszetkach Sirocoo, to ich wielkość oraz materiał, z którego zostały wykonane. Są na prawdę pojemne i susz herbaciany może bez problemu w pełni się rozwinąć. Natomiast co do materiałów, jak podaje producent, wszystko jest absolutnie ekologiczne. Tkanina to biodegradowalny muślin, który ma jeszcze tę zaletę, że bardzo ładnie widać składniki. Zszywane są ręcznie, przy użyciu kordonku z ekobawełny, dodatkowo pokrytym ekoolejem, zapobiegającym ściekaniu herbaty.
Tyle o ładnie prezentujących się saszetkach, teraz co nieco o ich zawartości i przede wszystkim różnorodności smaków. W zastawie, który mi przesłano, znalazłam ich bogaty wybór. Były herbaty czyste,  były z dodatkami owoców, kwiatów, aromatów, znalazły się też herbatki ziołowe.
Nie jestem w stanie opisać tu wszystkich, poza tym niektóre nie przypadły mi do gustu, szczególnie te z dość intensywnym aromatem, jak na przykład Yellow Wish (zielona z mango). Ci, którzy już dobrze znają moje upodobania, wiedzą, że nie jestem fanką intensywnie aromatyzowanych herbat, nawet jeśli są to aromaty naturalne. Jednak pomimo tego, znalazłam w ofercie Sirocco herbaty z dodatkami, które mi zasmakowały.
Weźmy na przykład herbatę Black Vanilla (czarna herbata plus pu – erh) z dodatkiem kawałków wanilii Bourbon, naturalnego aromatu i proszku waniliowego. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, dobra mieszanka o przyjemnym i łagodnym aromacie, nie do końca przypominającym mi dotychczas znany aromat waniliowy. Tak, tę herbatę, pomimo aromatu, mogłabym pić częściej i ze smakiem.
A skoro już piszę o zaskakujących wrażeniach to powinnam teraz wspomnieć o ziółkach, za którymi raczej nie przepadam. Piz Palu, bez herbaty, same zioła, ale jaki kapitalny smak. W składzie znajdują się: pokrzywa, dzika róża, melisa cytrynowa, mięta pieprzowa, jabłko, kwiat lipy, mięta jabłkowa, kwiat bławatka, czerwona koniczyna, kwiat nagietka. Wszystkie składniki pochodzą z ekologicznych ogrodów szwajcarskich Alp.
Takie ziółka to ja mogę pić, a już szczególnie w gorące dni. Po przełknięciu pozostaje w ustach i gardle przyjemne wrażenie chłodu, pewnie za sprawą którejś z mięt. Na prawdę bardzo przyjemna kompozycja ziół.
W ofercie znajdziemy również herbatki owocowe. Też za takimi nie przepadam, ale wykorzystałam je inaczej. Herbatka Red Kiss, same owoce z dodatkiem naturalnego aromatu. „Zaparzyłam” ją na zimno, czyli zalałam zimną wodą i wstawiłam na kilka godzin do lodówki.
W chwilę po zalaniu wodą:
Po kliku godzinach, z dodatkiem kostek lodu:
Smaczny (nie słodki) i przede wszystkim zdrowy (bez aspartamów itp.) napój orzeźwiający na upalne dni.
Pora przejść do bardziej klasycznych herbat. W ofercie znajdziemy czarne, zielone i białe, pakowane zarówno w saszetki, jaki w postaci sypanej, w puszkach.

White Silver Needle – biała herbata o łagodnym, lekko jaśminowym aromacie. Przez saszetkę widać częściowo rozdrobnione pąki. Bardzo przyjemny smak.

Golden Assam – klasyka czarnych herbat o przyjemnym, lekko słodkawym smaku.

Bogactwo oferty Sirocco pozwala znaleźć każdemu coś dla siebie. Mi zdecydowanie smakowały bardziej herbaty bez dodatków i te oceniam lepiej.

Niestety herbaty do tanich nie należą, ale tak to już jest, że za wszystkie produkty pozbawione trujących dodatków musimy słono płacić. Więcej dowiedzieć można się na stronie Sirocco, a na zakupy wybrać do sklepu online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *