Z miłości do herbaty

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami… (a dokładniej w Chinach), pewien pan (czytaj mąż), kupił u Chińczyka herbaty. Kiedy przywiózł je do domu byłam nieco zaskoczona. Cóż to za cuda, jakieś pierścionki, kulki? Kupił, między innymi, herbatę jaśminową, skomentowałam… fuuuuj! No cóż, wcześniej znałam tylko herbaty jaśminowe sprzedawane w Polsce, zazwyczaj okropne. Ta była zupełnie inna. I tak to się zaczęło.

Okazało się, że herbata może smakować inaczej, ciekawiej. Zaczęły się poszukiwania czegoś lepszego niż oferował supersam, bądź sklep Społem. Niestety w tamtych czasach nie było jeszcze specjalistycznych sklepów, o internetowych nie wspominając. Powolutku poznawaliśmy nowe smaki, wciągali w nowy temat, pokochaliśmy herbatę. Przybywały nowe akcesoria, aż w końcu powstała strona internetowa, która z czasem, po wielu przeprowadzkach, przekształciła się w obecny blog, typowo pasjonacki, w którym dość mocno dominował, i chyba jeszcze dominuje, temat herbaciany.

Kiedyś, z filiżanką w ręce, zastanawiałam się – czy nie spróbować wykorzystać tego doskonałego napoju do innego celu? Jak zapewne pamiętacie, zaczęłam interesować się Zentangle (zawsze lubiłam malować i rysować), technika prosta i przede wszystkim relaksująca. Później powstawały pierwsze prace inspirowane Zentangle, dość często o tematyce herbacianej. Jeszcze później, zaczęłam malować rysunki przy pomocy esencji herbacianej. Efekt spodobał mi się, zaczęło wciągać na dobre.

Herbata prawdopodobnie zostanie na blogu na zawsze, nie wiem czy z czasem nie wymyślę czegoś innego. Póki co, pozostaję przy rysowaniu, mogę robić to godzinami! Oczywiście z dobrą herbatą w pobliżu.

Dzisiaj pokażę Wam kolejne prace, czyli drugi  już tryptyk herbaciany. Ocenę zostawiam Wam.

galeria-tryptyk-h1 galeria-tryptyk-h2 galeria-tryptyk-h3

A tak wyglądają prace w przykładowej oprawie. Polecam zastosowanie passe-partout.

tryptyk-herbaciany-w-oprawie

3 komentarze

 1. Olga | Gray Moka napisał(a):

  Piękne są Twoje rysunki :). Myślałaś o tym, by je sprzedawać? A może już sprzedajesz? :)

 2. deni napisał(a):

  Bardzo dziękuję za uznanie. :) Owszem, już zaczęły się sprzedawać, niedługo na blogu będzie mała „galeria” z możliwością zakupu. Pozdrawiam :)

 3. Pani KoModa napisał(a):

  Ja też uwielbiam herbatkę – moja ulubiona to zielona z jaśminem najlepiej ;)
  Muszę sobie wydrukować taki rysunek i pomalować :)
  miejsce – kuchnia nada się idealnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *