Aplikacja FiFiFo – nowy asystent zakupowy

Przyciągające wzrok, kolorowe obrazki i kuszące hasła, a z drugiej strony – mały druczek i niezrozumiałe nazwy – tak wyglądają etykiety produktów spożywczych. Konsumenci są często bezradni, dają się nabrać na marketingowe sztuczki typu „jak u babci” i kupują produkty, które z babciną recepturą nie mają nic wspólnego. To się może zmienić, bo na rynku właśnie pojawiło się przełomowe rozwiązanie – aplikacja FiFiFo, która czyta etykiety za konsumenta.

– Wymyśliliśmy i stworzyliśmy system dedykowany absolutnie każdemu. Aplikacja FiFiFo to mobilny asystent zakupowy, który błyskawicznie analizuje etykiety produktów spożywczych i ocenia ich stopień dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dodatkowo sugeruje korzystniejsze zamienniki. I to wszystko za darmo – mówi Magdalena Misztal, współtwórczyni FiFiFo.

Projekt jest efektem współpracy kilkuosobowej grupy pasjonatów, którzy na własnej skórze odczuli jak trudno jest dobierać produkty szczególnie, gdy ma się alergie pokarmowe lub choroby dieto-zależne.

– Naszą misją było stworzenie prostego narzędzia, które pomoże każdemu dokonywać dobrych wyborów dla siebie, niezależnie od potrzeb i ograniczeń – mówią twórcy FiFiFo.

FiFiFo dopasowuje się do każdego użytkownika indywidualnie. Dzięki temu podpowiada jakie produkty są najlepsze dla konkretnej osoby, a nie dla wszystkich. Nie trzeba być ekspertem od żywności i diet. Cała wiedza ukryta jest w algorytmach aplikacji, a użytkownik dostaje prosty komunikat w postaci punktowej oceny produktu.

– Ta usługa powinna zadowolić szczególnie tych, którzy muszą stosować diety wykluczające, np. bez glutenu czy bez mleka, a jednocześnie trudno im wczytywać się w każdą etykietę. Aplikacja FiFiFo analizuje skład produktu za Ciebie, dzięki czemu możesz robić zakupy szybko i bez stresu – mówi Milena Bobryk technolog żywności z serwisu FiFiFo.

Jak działa usługa FiFiFo? To banalnie proste. Wystarczy pobrać aplikację FiFiFo na telefon, zdefiniować własne potrzeby żywieniowe i już można przeglądać bazę produktów, sprawdzać czy to, co do tej pory kupowaliśmy, jest dobre. W trakcie zakupów w sklepie można zeskanować kod kreskowy produktu i natychmiast zobaczyć jego ocenę.

W aplikacji FiFiFo można przy okazji tworzyć listy zakupowe, wykaz ulubionych produktów oraz sprawdzić ceny w wybranych sklepach internetowych. Serwis dostępny jest również przez stronę internetową fififo.com.

– Jest wiele produktów z dobrym składem, zdrowych lub odpowiednich dla alergików, tylko trzeba wiedzieć, które to są i gdzie je znaleźć. – dodaje przedstawiciel nowej marki.

W bazie FiFiFo dostępnych jest pięć predefiniowanych profili żywieniowych: zdrowe żywienie, odchudzanie, wegetarianizm, weganizm i ciąża. Dodatkowo można wskazać wszystkie popularne alergeny oraz wybrać co chciałoby się ograniczyć w diecie, np. syrop glukozowo-fruktozowy czy olej palmowy.

Jeszcze nigdy świadome zakupy spożywcze nie były tak proste i szybkie. Dzięki nowej aplikacji FiFiFo każdy może sprawdzić co kupować, żeby dbać o siebie i rodzinę.

Powyższy tekst to nadesłana mi informacja prasowa. Zaciekawiła mnie ta aplikacja, z racji dość rygorystycznej diety i… niestety  kiepskiego wzroku. Bywa, że podczas zakupów, chcąc przeczytać składniki produktu, musiałabym nosić ze sobą dużą lupę. Aplikacja jest sporym ułatwieniem, bądź co bądź telefon mam zawsze przy sobie.

W aplikacji można wybrać swój profil żywieniowy, niestety jest tylko kilka do wyboru, takich jak zdrowe odżywianie, odchudzanie, wegetarianizm itp. Jednak korzystając ze strony internetowej fififo.com mamy możliwość dokładniejszego ustawienia profilu, z zaznaczeniem takich szczegółów jak na przykład eliminacja cukru, produktów wywołujących alergię itp.

Nie przetestowałam jeszcze bardzo dokładnie FiFiFo, ale jedno wiem na pewno, skanowanie i otrzymywanie na wyświetlaczu szczegółowych informacji o produkcie, jest dla mnie bardzo cenne!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *