Herbaciane zakładki do książek

Zgodnie z obietnicą, przyszedł czas na herbaciane zakładki do książek. A może inaczej? Zakładki dla herbaciarzy albo herbaciane DIY?

Herbaciane zakładki  do książek

Herbaciane zakładki  do książek


Postanowiłam wykorzystać mocny napar herbaciany (prawie) jako barwnik tła. Ponieważ pisałam już wcześniej na ten temat, między innymi we wpisie "Herbata w Zentangle", nie będę powtarzać samego procesu barwienia. W tym przypadku odpowiednio przycięte kawałki  kartonu po prostu wykąpałam w naparze. Jak to często u mnie bywa, napar był z rooibosa.

Barwienie papieru herbatą

W zależności od czasu kąpieli otrzymałam różne odcienie. A te fusy? Mogą pływać i nie muszą, pozostawione na papierze dają wyraźniejsze zacieki. Są one widoczne przy krótszym czasie moczenia, nie więcej niż minuta. Przy dłuższym czasie papier jest już tak nasączony, ze śladów po fusach praktycznie nie ma.

Barwienie papieru herbatą

Po wysuszeniu i rozprostowaniu, papier wygląda tak:

jak przygotować bazę do zakładek

Jak dekorować, rysować, obklejać... zakładki do książek

W moich zakładkach wykorzystałam wszystko to, co wpadło w rękę. Warto mieć w domu skrzynkę ze skarbami. Pozostałości po szyciu, robieniu biżuteria, kartek świątecznych. Nawet mały kawałek starej wstążki czy koronki może okazać się przydatny.

Herbaciane zakładki  do książek

Herbaciane zakładki  do książek

Herbaciane zakładki  do książek

Herbaciane zakładki, z racji oklejania bibułką ze zużytych saszetek, postanowiłam polakierować wodnym lakierem. Zakładki mają delikatny, satynowy połysk i na pewno są bardziej trwałe.

Saszetki po herbacie to bardzo wdzięczny materiał twórczy. Problem polega jedynie na tym, że lubię pić herbatę sypaną. Trzeba będzie złożyć zapotrzebowanie u osób, które piją ekspresową, zwłaszcza, że po głowie chodzą mi inne pomysły. Pomysły... tego mi nie brakuje.

Czasem odnoszę wrażenie, że to właśnie rysowanie Zentangle bardzo rozbudziło moją twórczą kreatywność.

Komentarze

  1. Bardzo ładnie wygląda, sprawdzi się nie tylko dla herbaciarzy:) Macie swoje sprawdzone miejsca na takie zakupy? Sklep https://www.cafesilesia.pl/pol_m_HERBATA_HERBATA-ROOIBOS-228.html powinien super się sprawdzić.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania