Przejdź do głównej zawartości

Jak zrobić wizytownik z papieru?

Dzisiaj mam dla Ciebie propozycję samodzielnego wykonania bardzo prostego etui na wizytówki, które możesz udekorować rysunkiem w stylu Zentangle.

Wizytówki bywają przydatne w różnych sytuacjach, warto przygotować sobie mały zestaw. Możesz je zamówić w drukarni, ale to jednak są koszty. Dlatego najprościej zrobić je samodzielnie. Możesz to zrobić w programie graficznym, a chcąc ułatwić sobie zadanie, skorzystać ze strony Canva. Znajdziesz tam sporo gotowych szablonów. Część jest co prawda odpłatna, ale myślę, że znajdziesz coś dla siebie.

O samym procesie tworzenia wizytówek nie będę się rozpisywać, zakładam, że już je masz. Teraz, zanim kupisz efektowne etui, możesz zrobić je w prosty sposób. A kto wie, może zostaniesz przy papierowej wersji i będziesz sobie zmieniać zależnie od nastroju, pogody czy  koloru torebki?

Jak zrobić wizytownik z papieru

Jak zrobić etui na wizytówki?

Co będzie Ci potrzebne? Przede wszystkim chęci, do tego dorzucimy papier, nożyczki. To jest niezbędne minimum.

Jaki papier? Może być ozdobny, taki do pakowania prezentów. Na dobrą sprawę może być nawet kartka z kolorowego czasopisma. Ja jednak polecam Ci gładki papier i cienkopisy, którymi coś narysujesz. Najlepiej w stylu Zentangle.

Papier nie powinien być zbyt cienki bo może się rwać. Z kolei zbyt gruby karton będzie się źle składało. Trzeba wypośrodkować a najlepiej wstępnie przećwiczyć i sprawdzić.

Do złożenia etui potrzebny jest papier o wymiarach 21 x 21 cm, czyli z powodzeniem wykorzystasz arkusze formatu A4.

Jak składać papier?

Sam proces składania papieru na Twój wizytownik jest bardzo prosty. Z własnej wygody pozwoliłam sobie na wstawienie filmiku z YT. Myślę, że ta instrukcja jest zupełnie wystarczająca, bez zbędnych słów, komentarzy i czego tam jeszcze. Na początek weź zwykłą kartkę papieru i przećwicz. Podejrzewam, że już po pierwszej próbie będziesz dokładnie pamiętać każdy krok.


Teraz przychodzi czas na Twój wizytownik. Mój też! 

Jeśli planujesz samodzielne dekorowanie rysunkiem jednokolorowego papieru, zacznij od przygotowania wzorca. Pozwoli Ci to rozeznać się, które części kartki będą widoczne po złożeniu. Do tego celu wykorzystaj próbny egzemplarz. Zaznacz na nim płaszczyzny będące okładką oraz widoczne części trójkątne. Ja zrobiłam to tak:


Nie ma sensu zapełnianie rysunkiem całej kartki, poza tym przy cienkim papierze mogą pojawić się brzydkie przebicia rysunku na drugiej stronie.

To, jak ozdobisz swój wizytownik, zostawiam Tobie. Ja postanowiłam narysować małą mandalę. Tak wyglądał mój papier w trakcie składania.

Jak zrobić etui na wizytówki

Jak zrobić etui na wizytówki

Jak zrobić etui na wizytówki

Jak zrobić etui na wizytówki

Drugi wizytownik zrobiłam z odrobinę grubszego papieru i ozdobiłam typowymi wzorami Zentangle.

Jak zrobić etui na wizytówki

Na koniec jeszcze pewna sugestia. Zdaje sobie sprawę, że jeśli już decydujesz się na własne wizytówki, papierowe etui może wydawać się niewłaściwe, szybo niszczące się i tak dalej. Przyznaję, że w swojej torebce noszę metalowe. ;)

Jenak Twoja praca nie pójdzie na marne, zwłaszcza wtedy, kiedy będziesz się zastanawiać jak opakować kartę podarunkową dla koleżanki, cioci czy mamy. Tak, to jest bardzo ciekawe rozwiązanie i nawet nie musisz niczego rysować, wystarczy elegancki papier!

Jak zrobić etui na wizytówki

Jeśli zajmujesz się jakimkolwiek rękodziełem papierowe etui na wizytówki może być Twoim znakiem rozpoznawczym! Wyobraź sobie kiermasze, na których wystawiasz swoje prace, bądź wystawy. Kiedy spotykasz się z nowym klientem, szukasz nowych kontaktów, często masz tylko chwilę aby zrobić dobre wrażenie. Chwilę, kiedy wyjmujesz wizytownik.

Papierowe etui okazało się świetnym rozwiązaniem w przypadku Skrawków Serdeczności. Mieszczą się w nim idealnie! Z powodzeniem wykorzystuję je do pakowania kartoników przed dalszą drogą. Mało tego, sama noszę w torebce właśnie takie etui i wyciągam z niego Skrawek, przed wręczeniem go innej osobie.

Etui na Skrawki Serdeczności

Zostawiam Cię z małym dylematem - z papieru, czy coś trwalszego? Pamiętaj jednak, że papiery bywają różne. Na pewno wymyślisz coś ciekawego, pasującego do tego kim jesteś, co robisz.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ