Jak zrobić wizytownik z papieru?

Dzisiaj mam dla Ciebie propozycję samodzielnego wykonania bardzo prostego etui na wizytówki, które możesz udekorować rysunkiem w stylu Zentangle.

Wizytówki bywają przydatne w różnych sytuacjach, warto przygotować sobie mały zestaw. Możesz je zamówić w drukarni, ale to jednak są koszty. Dlatego najprościej zrobić je samodzielnie. Możesz to zrobić w programie graficznym, a chcąc ułatwić sobie zadanie, skorzystać ze strony Canva. Znajdziesz tam sporo gotowych szablonów. Część jest co prawda odpłatna, ale myślę, że znajdziesz coś dla siebie.

O samym procesie tworzenia wizytówek nie będę się rozpisywać, zakładam, że już je masz. Teraz, zanim kupisz efektowne etui, możesz zrobić je w prosty sposób. A kto wie, może zostaniesz przy papierowej wersji i będziesz sobie zmieniać zależnie od nastroju, pogody czy  koloru torebki?

Jak zrobić wizytownik z papieru

Jak zrobić etui na wizytówki?

Co będzie Ci potrzebne? Przede wszystkim chęci, do tego dorzucimy papier, nożyczki. To jest niezbędne minimum.

Jaki papier? Może być ozdobny, taki do pakowania prezentów. Na dobrą sprawę może być nawet kartka z kolorowego czasopisma. Ja jednak polecam Ci gładki papier i cienkopisy, którymi coś narysujesz. Najlepiej w stylu Zentangle.

Papier nie powinien być zbyt cienki bo może się rwać. Z kolei zbyt gruby karton będzie się źle składało. Trzeba wypośrodkować a najlepiej wstępnie przećwiczyć i sprawdzić.

Do złożenia etui potrzebny jest papier o wymiarach 21 x 21 cm, czyli z powodzeniem wykorzystasz arkusze formatu A4.

Jak składać papier?

Sam proces składania papieru na Twój wizytownik jest bardzo prosty. Z własnej wygody pozwoliłam sobie na wstawienie filmiku z YT. Myślę, że ta instrukcja jest zupełnie wystarczająca, bez zbędnych słów, komentarzy i czego tam jeszcze. Na początek weź zwykłą kartkę papieru i przećwicz. Podejrzewam, że już po pierwszej próbie będziesz dokładnie pamiętać każdy krok.


Teraz przychodzi czas na Twój wizytownik. Mój też! 

Jeśli planujesz samodzielne dekorowanie rysunkiem jednokolorowego papieru, zacznij od przygotowania wzorca. Pozwoli Ci to rozeznać się, które części kartki będą widoczne po złożeniu. Do tego celu wykorzystaj próbny egzemplarz. Zaznacz na nim płaszczyzny będące okładką oraz widoczne części trójkątne. Ja zrobiłam to tak:


Nie ma sensu zapełnianie rysunkiem całej kartki, poza tym przy cienkim papierze mogą pojawić się brzydkie przebicia rysunku na drugiej stronie.

To, jak ozdobisz swój wizytownik, zostawiam Tobie. Ja postanowiłam narysować małą mandalę. Tak wyglądał mój papier w trakcie składania.

Jak zrobić etui na wizytówki

Jak zrobić etui na wizytówki

Jak zrobić etui na wizytówki

Jak zrobić etui na wizytówki

Drugi wizytownik zrobiłam z odrobinę grubszego papieru i ozdobiłam typowymi wzorami Zentangle.

Jak zrobić etui na wizytówki

Na koniec jeszcze pewna sugestia. Zdaje sobie sprawę, że jeśli już decydujesz się na własne wizytówki, papierowe etui może wydawać się niewłaściwe, szybo niszczące się i tak dalej. Przyznaję, że w swojej torebce noszę metalowe. ;)

Jenak Twoja praca nie pójdzie na marne, zwłaszcza wtedy, kiedy będziesz się zastanawiać jak opakować kartę podarunkową dla koleżanki, cioci czy mamy. Tak, to jest bardzo ciekawe rozwiązanie i nawet nie musisz niczego rysować, wystarczy elegancki papier!

Jak zrobić etui na wizytówki

Jeśli zajmujesz się jakimkolwiek rękodziełem papierowe etui na wizytówki może być Twoim znakiem rozpoznawczym! Wyobraź sobie kiermasze, na których wystawiasz swoje prace, bądź wystawy. Kiedy spotykasz się z nowym klientem, szukasz nowych kontaktów, często masz tylko chwilę aby zrobić dobre wrażenie. Chwilę, kiedy wyjmujesz wizytownik.

Papierowe etui okazało się świetnym rozwiązaniem w przypadku Skrawków Serdeczności. Mieszczą się w nim idealnie! Z powodzeniem wykorzystuję je do pakowania kartoników przed dalszą drogą. Mało tego, sama noszę w torebce właśnie takie etui i wyciągam z niego Skrawek, przed wręczeniem go innej osobie.

Etui na Skrawki Serdeczności

Zostawiam Cię z małym dylematem - z papieru, czy coś trwalszego? Pamiętaj jednak, że papiery bywają różne. Na pewno wymyślisz coś ciekawego, pasującego do tego kim jesteś, co robisz.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania