Przejdź do głównej zawartości

Kartki na Boże Narodzenie w stylu Zentangle

Kartki świąteczne, takie papierowe, wysyłane tradycyjną pocztą, w kopercie ze znaczkiem - czy to się jeszcze praktykuje? Przyznaję, że u mnie jest ich coraz mniej i trochę szkoda.

W zeszłym roku nie robiłam kartek świątecznych, w tym postanowiłam wrócić do tego zajęcia, ale w mniejszym nakładzie. Skoro i tak staram się kilka kartek wysłać, to niech będą takie od serca, niech zawierają odrobinę mnie. Poza tym życzenia nie będą wydrukowane i gotowe do złożenia podpisu, tylko napisane ręcznie.

Kartki na Boże Narodzenie w stylu Zentangle

Samodzielnie wykonana kartka świąteczna to też piękny prezent, już sam w sobie. Nawet jeśli nie wysyłać jej tradycyjną pocztą, może być miłym dodatkiem do prezentu. A że Zentangle jest prostą techniką rysowania, warto o tym pomyśleć. Zachęcam do podjęcia próby, mimo własnych uprzedzeń. Zaskoczcie swoich znajomych!

Kartki świąteczne z odręcznymi rysunkami

Przygotowałam dziesięć kartek na Boże Narodzenie (z czego połowę na pewno podbierze mi mąż). W zasadzie mają sporo wspólnego z Zentangle, choć niektóre bardziej kojarzą się ze zwykłym doodle. Nie ma to znaczenia, liczy się fakt samodzielnego rysowania. Tylko tyle... nie, nie tylko, aż tyle!

W wielu sklepach można kupić gotowe bazy do kartek z kopertami. Białe, kolorowe, o różnych formatach. Ja jednak zdecydowałam się na wykorzystanie tego, co miałam już w domu, czyli zwykłego bloku technicznego. Proste rysunki cienkopisami Pigma Micron, moimi ulubionymi, ozdobiłam minimalistycznie kolorowymi akcentami. Tym razem, ze względu na użyty papier, nie sięgnęłam po akwarele a po markery.

Zobaczcie jakie kartki udało mi się zrobić w tym roku:

Kartki świąteczne z odręcznymi rysunkami

Kartki świąteczne z odręcznymi rysunkami

ręcznie robione kartki świąteczne

ręcznie robione kartki świąteczne

ręcznie robione kartki świąteczne

Moje wcześniejsze kartki świąteczne możecie zobaczyć w dwóch innych wpisach: "Ręcznie robione kartki bożonarodzeniowe" i "Kartki świąteczne na Boże Narodzenie".

Komentarze

 1. Śliczne karteczki Danusiu, a szczególnie podobają mi się ta z choinką i serduszkami oraz ta z bałwankiem. Pozdrawiam serdecznie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne kartki , wszystkie śliczne , chyba nie umiałabym wybrać która najładniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczne! Ja w zasadzie od jakiegoś czasu też nie wysyłam kartek, ale pomyślałam sobie, że takie karteczki mogłabym dołączać do prezentów świateczno-noworocznych dla rodziny i znajomych. Po raz kolejny mnie zainspirowałaś :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taj jest Małgosiu, to ładny dodatek do prezentów i właśnie dlatego, w kolejnym wpisie, udostępnię mniejszy format w postaci etykietek prezentowych. To dla tych, którzy twierdzą, że nie potrafią rysować. ;)

   Usuń
 4. Piękne. Proste i śliczne, zrobione z wyobraźnią. Cudeńka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ