Przejdź do głównej zawartości

Oryginalny kalendarz adwentowy

Wydawać by się mogło, że skoro dopiero pierwsza połowa listopada, to temat kalendarzy adwentowych jest jeszcze odległy. A  jednak nie. 1 grudnia już za kilkanaście dni, czas najwyższy o tym  pomyśleć!

Oczekiwanie na miłe rzeczy, bądź chwile, to prawdziwa przyjemność dla każdego. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i nas, dorosłych. Przyjęło się, że kalendarze adwentowe skierowane są głównie do dzieci. To najczęściej drobne smakołyki lub małe zabawki. Zdarzają się również bardziej oryginalne, w postaci zadań do wykonania. Ta ostatnia wersja może stanowić też wersję dla dorosłych.

Oryginalny kalendarz adwentowy

Adwentowe kalendarze, pod względem wyglądu zewnętrznego, przyjmują obecnie różne formy. Wewnątrz? A to już zależy od tego, dla kogo jest przeznaczony. W sumie zewnętrzny wygląd nie jest najważniejszy. Istotne jest to, co przyniesie każdy kolejny dzień Adwentu. Dzieci oczywiście cieszą się ze słodyczy, a my dorośli? Pewnie też! Właściwie dlaczego nie sprawić sobie pudełka z 24 czekoladkami? Ja tam bardzo czekoladki lubię.

Zawsze oczekujemy... na kolejny prezent, kolejną czekoladkę, kolejny drobiazg. A  może w tym roku zrobić to nieco inaczej? Zamiast brać, zacząć dawać?

Nietypowy kalendarz adwentowy dla Ciebie

Mam propozycję, z której warto skorzystać. Nie będzie to wiele kosztować, bo dam Ci to w prezencie! Tak, zupełnie za darmo! Jedyny koszt jaki poniesiesz to wydrukowanie jednej strony formatu A4. Nawet jeśli nie masz w domu drukarki, możesz to zrobić w punkcie usługowym, gdzie koszt też jest minimalny. Nie trzeba być bogatym, żeby podzielić się dobrym słowem.

Każdego dnia Adwentu zrób coś dla innych i uwierz mi, to będzie dla Ciebie chwila przyjemności! Mały gest serdeczności, dobre słowo czy zwykłe życzenia świąteczne, na malutkim kartoniku, to radość dla obydwu stron.

Pobierz darmowy kalendarz adwentowy

Przygotowałam Skrawki Serdeczności w wersji świątecznej. Tym razem nie bazowałam na sztuce inspirowanej Zentangle, są to zwykłe, proste rysunki, bardziej przypominające doodle (czytaj bazgrołki). Na każdym skrawku umieściłam hashtag #skrawkiserdeczności, dzięki któremu odnajdujemy się w internecie.

Oryginalny kalendarz adwentowy

Oryginalny kalendarz adwentowy

Na arkuszu znajdziesz 24 Skrawki, czyli dokładnie tyle, ile trwa Adwent. Pobierz plik, wydrukuj (najlepiej na kartce z bloku technicznego), wytnij według zaznaczonych linii. Na odwrotnej stronie napisz coś miłego. Mogą to być bardzo krótkie życzenia świąteczne, albo jeden z przykładowych tekstów:
  • Dobrego dnia!
  • Moc serdeczności dla Ciebie!
  • Wyglądasz świetnie!
  • Wszystkiego dobrego!
  • Jesteś super!
  • Lubię Cię!
  • Dzisiaj wszystko Ci się uda!
  • Ktoś Cię kocha!

Pliki do pobrania: obraz PNG, format PDF

Adwentowe wyzwanie

Każdego dnia, począwszy od 1 grudnia, weź jeden Skrawek i podaruj go drugiej osobie. To może być ktoś z rodziny, przyjaciel, sąsiadka czy współpracownik. Jeszcze lepiej, kiedy podarujesz go całkiem obcej osobie, na przykład podczas przedświątecznych zakupów. Koniecznie obserwuj reakcję!

Gdyby nie udało Ci się wręczyć skrawka któregoś dnia, nic nie szkodzi. W kolejnym dniu podarujesz dwa. A jeśli nawet zostaną Ci kartoniki, zawsze możesz dorzucić je w Wigilię do świątecznych prezentów. Między innym z tych powodów nie umieszczałam obok rysunków kolejnych liczb. Nie chcę utrudniać Ci tego świątecznego wyzwania.

kalendarz adwentowy do pobrania

Jestem bardzo ciekawa czy któryś z czytelników bloga, bądź sympatyków akcji Skrawki Serdeczności, podejmie się wyzwania? Koniecznie dajcie znać w komentarzu! Istnieje też możliwość wrzucenia wpisu lub zdjęcia (po zatwierdzeniu przez adminkę) na stronie fanowskiej FB, bo to jest miejsce dla wszystkich "posłańców serdeczności".

Podziel się serdecznością, podaruj komuś niezwykły prezent! Podaj dalej!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ