Przejdź do głównej zawartości

Świąteczne etykiety (bileciki) prezentowe do wydrukowania

Niedługo święta, czas wspólnie spędzonych chwil przy choince. To też czas obdarowywania się prezentami. Czasem wymarzonych, wyjątkowych, czasem bardzo symbolicznych, ale zawsze od serca.

Nie potrzeba wiele aby wywołać uśmiech na twarzy. Prawdę  mówiąc, już sam świąteczny nastrój cieszy i raduje większość z nas. A prezenty? Są małym dodatkiem, wisienką na świątecznym torcie. A może inaczej - lukrem na świątecznym pierniczku.

Zarówno maluchy jak i ci nieco bardziej wyrośnięci wzdłuż i czasem w szerz (zwłaszcza po świętach), chętnie zaglądają pod świąteczne drzewko w poszukiwaniu prezentów. Ile radości jest podczas ich rozpakowywania, oglądania, podziwiania, a czasem nawet przymierzania! 

Świąteczne etykiety (bileciki) prezentowe do wydrukowania

Muszę przyznać, że co roku mam spory dylemat co kupić najbliższym. Natomiast już pakowanie to sama radość. Zawijanie w ozdobne papiery, a czasem w zwykły szary, ozdabianie, przewiązywanie bilecików... już wtedy czuje się tę świąteczną atmosferę.

Świąteczne etykiety do prezentów 

Rysując tegoroczne kartki świąteczne doszłam do wniosku, że zentanglowe ilustracje mogę wykorzystać jeszcze inaczej. Zeskanowane i pomniejszone, mogą być ozdobnym elementem prezentowych bilecików. A skoro już je przygotowałam, chętnie się z Wami podzielę!

Do pobrania jest arkusz z dziewięcioma etykietami. Jeśli szykujecie więcej prezentów możecie wydrukować sobie potrzebną wielokrotność. Po wydrukowaniu zróbcie, w zaznaczonych miejscach, dziurki. Teraz wystarczy przywiązać je wstążeczkami lub sznurkami do poszczególnych prezentów. Acha, nie zapomnijcie ich podpisać!

Etykiety drukujcie na grubszym papierze. Może to być blok techniczny o większej gramaturze, czyli coś w okolicy 250 g. Dziurki zróbcie dziurkaczem, choć sama wiem, że nie zawsze łatwo jest trafić we właściwe miejsce. Do tego zadania wystarczą też małe nożyczki z ostrym czubkiem. W tym przypadku musicie po prostu wywiercić dziurkę.

Świąteczne etykiety (bileciki) prezentowe do wydrukowania

Do pakowania polecam papiery z odzysku abo zwykły, szary. W tym drugim przypadku możecie paczuszki dodatkowo ozdobić fragmentami papierów tych "z odzysku". Do udekorowania prezentu nadają się wszelkie resztki bibułek, filcu, ususzone plastry pomarańczy, laski cynamonu... i tak dalej.

Świąteczne etykiety (bileciki) prezentowe do wydrukowania

Pobierz: plik jpg lub plik pdf

Mam nadzieję, że etykiety spodobały się Wam i chętnie je wykorzystacie. Pochwalcie się Waszymi pomysłami na pakowanie prezentów z zentanglowymi bilecikami. Miło mi będzie jeśli publikując w społecznosciówkach oznaczycie fotki hashtagiem #denimixpl. Miłego pakowania!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ