Przejdź do głównej zawartości

Nowa edycja Skrawków Serdeczności

Zastanawiałam się ostatnio, czy ktokolwiek pamięta jeszcze Skrawki Serdeczności? Pamiętacie? Takie małe skrawki papieru, z malutkimi rysunkami i miłym słowem na odwrocie. Rysowane, drukowane, wycinane, pakowane i rozsyłane po świecie. Głównie w polskiej wersji językowej, ale były i tłumaczenia. 

Nie brakowało chętnych na "posłańców serdeczności". Podróżowali, rozdawali serdeczności, przysyłali zdjęcia... i nagle koniec. Wszystko się urwało. Nie napiszę, że się skończyło, bo wierzę, że jeszcze wszystko wróci do normy. Koronawirus namieszał na całym świecie, ale jakoś funkcjonujemy, uczymy się z nim żyć. Nabieramy nowych nawyków i przyzwyczajeń, dobrych przyzwyczajeń. 


Przyznam szczerze, że w ostatnich miesiącach często zastanawiałam się czy nie przygotować cyfrowej wersji skrawków, czyli takie e-skrawki. Dochodziłam jednak do wniosku, że to już nie byłoby to samo, straciłoby ten swój niewielki urok. Nie byłoby kontaktu między ludźmi, posłańcy nie mogliby zobaczyć tego pięknego uśmiechu, który zawsze pojawia się na twarzy obdarowanego. Sprawdzone! Nie byłoby również niespodzianek, kiedy idąc ulicą, całkiem przypadkiem znajdujemy skrawek papieru umieszczony na płocie, czy na przystanku autobusowym. A na odwrocie takie miłe słowa! No i jest radość.

Cóż począć z akcją w obecnej sytuacji? Na  pewno nie rezygnować. A biorąc pod uwagę fakt, że i tak stale rysuję nowe kartoniki z wzorami Zentangle, przygotować nowe kolekcje Skrawków Serdeczności. I tak właśnie zrobiłam.

Z ostatnich tangli wybrałam 24 sztuki, kierując się wyłącznie swoją krytyczną oceną. Zeskanowałam obrazki, pomniejszyłam i obrobiłam komputerowo, a następnie przygotowałam nową planszę Skrawków. 

Przymierzam się do wznowienia akcji, co prawda w wersji minimalnej, ale jednak. W końcu to tylko kawałek papieru. Korzystając ze swojego nowego pojazdu i licząc na to, że jeszcze będzie w miarę ładna pogoda, postaram się trochę Skrawków rozprowadzić. Nie mam zamiaru nikogo uszczęśliwiać na siłę, nie będę nikomu wciskać skrawka do ręki. Decyzję - brać czy nie - podejmuje każdy sam. I tak zagrożenie ze strony skrawka papieru jest minimalne, jeśli nie zerowe. 

Być może na Facebooku pojawi się ponownie jakaś zabawa, w której będzie można zdobyć cały pakiet Skrawków i dzięki temu zostać Posłańcem Serdeczności. Obserwujcie skrawkową stronę na FB, żeby niczego nie przegapić. Na nadmiar nic nie znaczących wpisów na pewno nie będziecie narzekać. 

Na koniec, chcąc zadowolić Waszą ciekawość, kilka fotek ilustrujących porównanie dużego rysunku z niewielkim Skrawkiem. Napiszcie proszę w komentarzach co myślicie o ponownym rozkręceniu akcji? Czy widzicie w tym jakieś zagrożenie? Bo przyznaję, że ja już kompletnie nie wiem co tym myśleć? 

Komentarze

  1. Śliczne skrawki Danusiu, a szczególnie podobają mi się te kwiatowe. Fajnie jakby udało Ci się rozkręcić całą akcję na nowo. Radość sprawia znalezienie przesyłki w skrzynce (byle nie rachunku), a co dopiero pokrzepiające słowo. Powodzenia Danusiu.:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) taką mam nadzieję, że choć w niewielkim zakresie, ale jednak coś będzie.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ