Narysuj swoje miasteczko Zentangle

Temat domów i uliczek, inspirowanych sztuką Zentangle, można by długo jeszcze wałkować na blogu. Bo, podobnie jak z samymi wzorami Zentangle, możliwości jest ogrom! Wydaje mi się jednak, że to, co do tej pory pokazałam i  napisałam, wystarczy aby chętne osoby po prostu zainspirować. I taki był mój cel. 


Mnie rysowanie tych dość prostych domków wciągnęło na dobre, dlatego po całej miasteczkowej serii na małych formatach, powstały... kolejne małe formaty. ㋡ Przecież napisałam, że mnie wciągnęło. Jednak tym razem pomyślałam o tych czytelnikach bloga, którzy faktycznie mieliby ochotę porysować ze mną. Może nie dosłownie, w tym samym miejscu i czasie, ale za to całkiem podobnie. 

Rysujemy proste domki

Każdy rysunek w zasadzie zawsze zaczynam od narysowania ołówkiem ogólnego zarysu domków. Nie przejmuję się przy tym perspektywą czy proporcjami, bo taki nadałam sobie cel. Tu nic nie musi być poprawne. I kiedy przygotowałam zarys kolejnych domów, pomyślałam, że podrzucę Wam taki gotowiec (takie jakby "struny", czyli pomocnicze linie, często wykorzystywane w rysunkach Zentangle). Wystarczy pobrać, wydrukować i zabrać się za rysowanie. Czym, jak i co... to już zostawiam Waszej wyobraźni. 


Ze swojej strony mogę jedynie pokazać ostatnie rysunki, a wśród nich znajdziecie również ten, którego zarys udostępniłam.A skoro już narysowaliście swoje domki na małym kartoniku, może warto pokusić się o większy format? To nie musi być mega płachta, w zupełności wystarczy kartka z bloku formatu A4. Po narysowaniu i ewentualnym pokolorowaniu, można ładnie oprawić i ścienna dekoracja do pokoju dziecka (lub wnuka) gotowa. A gdyby tak jeszcze pokusić się na coś w stylu Hogwartu? 

U mnie nie pojawił się nawet ślad Szkoły Magii i Czarodziejstwa, wcześniej o tym po prostu nie pomyślałam, ale przynajmniej jest większy format. 
Na tym prawdopodobnie skończę tematykę miasteczkową w wirtualnej, blogowej rzeczywistości, bo w realu prawdopodobnie nie jeden dom jeszcze narysuję. A Was serdecznie zachęcam (jak zwykle) do podjęcia pierwszych prób rysowania. Nie musicie od razu zaczynać od domów, czy całych miasteczek. Wystarczy mały skrawek papieru, cienkopis i jeden najprostszy wzór Zentangle. Poważnie! Komentarze

  1. Fantastyczne są te domeczki :))). Kusi mnie takie miasteczko, już dawno to za mną chodziło, ale chciałabym zrobić to w rozmiarze XXXL, więc muszę sobie jeszcze szczegóły dobrze w głowie poukładać. No i zaplanować czas na taką zabawę, bo z tym jest największy problem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O, rozmiar imponujący :) chociaż nie wiem jaki na prawdę. Już mnie ciekawość zjada. :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania