Przejdź do głównej zawartości

Narysuj swoje miasteczko Zentangle

Temat domów i uliczek, inspirowanych sztuką Zentangle, można by długo jeszcze wałkować na blogu. Bo, podobnie jak z samymi wzorami Zentangle, możliwości jest ogrom! Wydaje mi się jednak, że to, co do tej pory pokazałam i  napisałam, wystarczy aby chętne osoby po prostu zainspirować. I taki był mój cel. 


Mnie rysowanie tych dość prostych domków wciągnęło na dobre, dlatego po całej miasteczkowej serii na małych formatach, powstały... kolejne małe formaty. ㋡ Przecież napisałam, że mnie wciągnęło. Jednak tym razem pomyślałam o tych czytelnikach bloga, którzy faktycznie mieliby ochotę porysować ze mną. Może nie dosłownie, w tym samym miejscu i czasie, ale za to całkiem podobnie. 

Rysujemy proste domki

Każdy rysunek w zasadzie zawsze zaczynam od narysowania ołówkiem ogólnego zarysu domków. Nie przejmuję się przy tym perspektywą czy proporcjami, bo taki nadałam sobie cel. Tu nic nie musi być poprawne. I kiedy przygotowałam zarys kolejnych domów, pomyślałam, że podrzucę Wam taki gotowiec (takie jakby "struny", czyli pomocnicze linie, często wykorzystywane w rysunkach Zentangle). Wystarczy pobrać, wydrukować i zabrać się za rysowanie. Czym, jak i co... to już zostawiam Waszej wyobraźni. 


Ze swojej strony mogę jedynie pokazać ostatnie rysunki, a wśród nich znajdziecie również ten, którego zarys udostępniłam.A skoro już narysowaliście swoje domki na małym kartoniku, może warto pokusić się o większy format? To nie musi być mega płachta, w zupełności wystarczy kartka z bloku formatu A4. Po narysowaniu i ewentualnym pokolorowaniu, można ładnie oprawić i ścienna dekoracja do pokoju dziecka (lub wnuka) gotowa. A gdyby tak jeszcze pokusić się na coś w stylu Hogwartu? 

U mnie nie pojawił się nawet ślad Szkoły Magii i Czarodziejstwa, wcześniej o tym po prostu nie pomyślałam, ale przynajmniej jest większy format. 
Na tym prawdopodobnie skończę tematykę miasteczkową w wirtualnej, blogowej rzeczywistości, bo w realu prawdopodobnie nie jeden dom jeszcze narysuję. A Was serdecznie zachęcam (jak zwykle) do podjęcia pierwszych prób rysowania. Nie musicie od razu zaczynać od domów, czy całych miasteczek. Wystarczy mały skrawek papieru, cienkopis i jeden najprostszy wzór Zentangle. Poważnie! Komentarze

  1. Fantastyczne są te domeczki :))). Kusi mnie takie miasteczko, już dawno to za mną chodziło, ale chciałabym zrobić to w rozmiarze XXXL, więc muszę sobie jeszcze szczegóły dobrze w głowie poukładać. No i zaplanować czas na taką zabawę, bo z tym jest największy problem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O, rozmiar imponujący :) chociaż nie wiem jaki na prawdę. Już mnie ciekawość zjada. :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ