Lista przeczytanych książek - do druku

Lubicie czytać? Ja nie wyobrażam sobie dnia bez czytania i zawsze wieczorem spędzam trochę czasu z książką. Pochłaniam ich tak dużo, że czasem zastanawiam się - czy ja tego już nie czytałam? A książki bywają różne, jedne pozostają w pamięci na zawsze, o innych zapominamy, zaraz po przeczytaniu. Między innymi z powodu tych drugich, szybko zapominanych, warto prowadzić swój spis przeczytanych książek.

Forma takiego spisu może być różna, zależna od preferencji. Można prowadzić go w komputerze, korzystając z Excela, gdzie ustalamy własne statystyki, system ocen, wyszukiwanie, sortowanie itp. Alternatywą jest portal czytelniczy z własną biblioteczką, na przykład GoodReads, Lubimy Czytać. W tym drugim rozwiązaniu, z którego sama do tej pory korzystałam, pozostaje mieć nadzieję, że nigdy nie padnie. Chyba, że będzie oferował możliwość pobrania biblioteczki do pliku. 

Trzecie rozwiązanie, które szczególnie doceniają fani książek papierowych, to wersja analogowa pisana odręcznie, w specjalnym notatniku lub jako dodatkowa lista w "bujo". I właśnie to rozwiązanie mam w planie na 2021 rok. A dla Was mam kolejną, obiecaną niespodziankę. 

Lista przeczytanych książek

Przygotowując swój ekstra kalendarz na 2021 rok postanowiłam umieścić w nim listę przeczytanych książek. Możecie obejrzeć, a nawet pobrać przydatne strony w formacie A5. A jeśli format lub styl Wam nie odpowiada, przygotowałam drugą wersję, w formacie A4. 

Inną wersję spisu książek znajdziecie TUTAJ

W zestawie znajdziecie stronę tytułową, listę przeczytanych książek oraz pojedyncze karty książek. W skróconej liście zaznaczyłam jedynie pola z liczbą porządkową, resztę wpisujecie według własnego uznania. 

Po pobraniu plików w formacie jpg zawsze można zmienić rozmiar grafik, natomiast pliki pdf są gotowe do wydruku w formacie A4. 

Pobierz pliki:

Tak przygotowany karty spisu książek można wpinać do specjalnego segregatora, dodawać do własnych dzienników czy notesu bullet journal. Możecie też zbierać zapisane strony i po pewnym czasie, na przykład po upływie roku, zanieść je do oprawienia. A wierząc w Waszą kreatywność jestem pewna, że znajdziecie inne pomysły. 

"Kto czyta książki, żyje podwójnie."

- Umberto Eco

Jeśli lubicie wyzwania czytelnicze, uwielbiacie oryginalne zakładki do książek, to jeszcze przed świętami, prawdopodobnie za tydzień, będę coś dla Was miała. Taki mały prezent pod choinkę. Zapraszam!  Komentarze

  1. Karta książki jest interesująca. Dziękuję za stworzenie i podzielenie się :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania