Herbata i Zentangle - nowe zakładki do książek

Tak moi drodzy, sowy aktualnie odpoczywają, w zaciszu mojej pracowni. Och jak to zabrzmiało, w pracowni! Jeśli uznać za nią biurko, to właściwie nazwa może być. To już nie te czasy kiedy miałam 180 metrów kwadratowych do dyspozycji, ale i tak zdecydowanie lepiej. Poza tym sowy nie muszą mieszkać w ścisłym centrum miasta, teraz mają bliżej do trenów zielonych i oby tak zostało.

Póki co mamy trochę zieleni w pobliżu. Jednak patrząc jak wycinane są drzewa by w ich miejscu pojawił się beton, nie wiem jak długo taki stan się utrzyma. Wielka szkoda, że dorośli ludzie często mają mniejszą wiedzą na ten temat niż dzieci. Cała nadzieja w następnych pokoleniach, tylko czy uda się w miarę szybko nadrobić wcześniejsze straty?

Wracam jednak to tematu, czyli radosnej twórczości na niewielkim biurku. W przerwach pomiędzy uzupełnianiem kolejnych stron mojego kalendarza, paćkaniem w art journalu, czy rysowaniu kart ATC, zrobiłam kolejne zakładki. Nie obyło się bez recyklingu, w dodatku herbacianego. Zażyte torebki herbaciane po raz kolejny posłużyły mi jako malarskie "płótno". 

Zakładki mają numery (dla łatwiejszego rozeznania): 60, 59, 58

Wykorzystałam gruby papier akwarelowy, z wyraźną teksturą. Fragmenty torebek, tym razem sporo większe, nieco pomalowałam farbami, czego tym razem nie pokażę bo zapomniałam zrobić zdjęcie. Później przyszedł czas na rysunek cienkopisami Pigma Micron. 

Rysowanie na herbacianej torebce, w dodatku przyklejonej do papieru z teksturą, nie jest łatwe. Dlatego wzorki mają sporo niedociągnięć, ale kto powiedział, że muszą być idealne? To nie jest rysunek komputerowy a odręczny. 


Czujecie już wiosnę? Oj niech już przychodzi do nas, żeby można było pojechać na działkę. Dość tego siedzenia w domu. 


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania