Przejdź do głównej zawartości

Karty z afirmacjami dla kobiet

Ostatnio, nieco zakręcona w temacie neurografik, wymyśliłam, że dobrze byłoby połączyć tego typu rysunki z pozytywnymi afirmacjami. Skoro ma to być terapia sztuką, niech ma podwójną moc! I tak to się zaczęło, bo skończyło... a sami przeczytajcie.

Grafiki z pozytywnymi afirmacjami

Skoro pomyślałam o podwójnej arteterapii, od razu wprowadziłam ją w czyn. Jest to bardzo fajny pomysł, bo widzimy i powtarzamy sobie tekst afirmacji praktycznie przez cały czas rysowania. To nie to samo co raz przeczytać, bądź napisać, po czym schować do szuflady.

U mnie pojawił się problem z odręcznym napisaniem tekstu. Nie bardzo wiem dlaczego potrafię rysować, a literki to już kaligraficzne koszmarki. Muszę kiedyś podpytać neurologa, może uda się to wyjaśnić, bardzo mnie to ciekawi. W związku z tym wydrukowałam sobie karty z tekstem i problem rozwiązany. I tak powstały pierwsze cztery karty z afirmacjami, które pokazuję na końcu wpisu.

Rysując kolejne karty pomyślałam, że może warto przygotować coś podobnego dla Czytelniczek bloga? Zastanawiałam się w jakiej formie, czy gotowce do wydruku, czy może karty z samymi tekstami? Do dzisiaj nie wiem, co by Was bardziej interesowało? Jeśli macie jakieś sugestie, piszcie. A ja, póki co, zdecydowałam się jednak na gotowce, choć bez neurografik czy Zentangle.

30 kart z afirmacjami dla kobiet

Przygotowałam 30 kart z afirmacjami oraz dodatkowo pudełko do ich przechowywania. Karty mają wymiar 9 x 9 cm co może być przydatne gdy rysujecie Zentangle. Druga strona kart to świetne miejsce na "zentangowe" wzory. 


Karty przeznaczone są do samodzielnego druku, przy czym zalecam ustawienie najwyższej jakości wydruku. Na czym drukować? Zdecydowane minimum to kartki z bloku technicznego, ale mogą być też o gramaturze 250. 

Już niedługo Dzień Matki a zestaw tych kart może być całkiem miłym dodatkiem do kwiatów. Myślę, że ucieszy każdą kobietę, zwłaszcza jeśli ozdobicie własnymi rysunkami drugą stronę, choć nie jest to konieczne.

Jak otrzymać karty do wydruku? To proste, postaw mi kawę za 10 lub 15 złotych a ja wyślę Ci pliki. Pamiętaj aby podczas dokonywania wpłaty dołączyć wiadomość z prośbą o przeslanie kart z afirmacjami. Jest to ważne, bo niektórzy stawiają kawę bezinteresownie, inni z kolei chcą otrzymać zakładki do książek

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak korzystać z kart z afirmacjami?
„Afirmacje to pozytywne zdania powtarzane w dowolnej formie w celu wytworzenia właściwych nawyków funkcjonowania naszego umysłu.”
- afirmacje.pl

To najprostsza definicja. Dobrze jest zacząć dzień nie tylko kawą, ale i pozytywnym myśleniem, co można osiągnąć czytając jedną z afirmacji. Jeszcze lepiej gdy zastanowimy się głębiej nad jej treścią i powtórzymy sobie kilka razy. Można mieć ją przy sobie i zaglądać na nią kilka razy w ciągu dnia. 

Najlepszym pomysłem jest przepisywanie afirmacji kilka razy w ciągu dnia. Pisanie angażuje jednocześnie kilka zmysłów i dlatego jest to bardzo polecane w pracy z afirmacjami. Widzisz, czujesz, myślisz... Między innymi właśnie dlatego pomyślałam o dodatkowym utrwalaniu myśli rysunkami neurograficznymi. Nasze cudowne mózgi mają nam wiele do zaoferowania, o czym dowiaduję się z każdej kolejnej książki na ten temat. Uwielbiam tę tematykę! 

Na zakończenie obiecane zdjęcia pierwszych czterech kart z afirmacjami i neurografikami. Prawdopodobnie mój temat do dalszego dopracowania.Na pewno najlepszym rozwiązaniem jest własnoręczne pisanie, jestem o tym przekonana. Dlatego mam w głowie jeszcze inny pomysł, który połączy pisanie z rysowaniem, w sposób odpowiedni dla takich osób jak ja, czyli piszących jak kura pazurem. Co z tego wyjdzie i czy faktycznie to zrobię, nie wiem. Póki co jest plan. A Wam polecam poszerzenie swojej wiedzy na temat pracy z afirmacjami! 

Dziękuję za kawę :) Deni 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ