Karty z afirmacjami dla kobiet

Ostatnio, nieco zakręcona w temacie neurografik, wymyśliłam, że dobrze byłoby połączyć tego typu rysunki z pozytywnymi afirmacjami. Skoro ma to być terapia sztuką, niech ma podwójną moc! I tak to się zaczęło, bo skończyło... a sami przeczytajcie.

Grafiki z pozytywnymi afirmacjami

Skoro pomyślałam o podwójnej arteterapii, od razu wprowadziłam ją w czyn. Jest to bardzo fajny pomysł, bo widzimy i powtarzamy sobie tekst afirmacji praktycznie przez cały czas rysowania. To nie to samo co raz przeczytać, bądź napisać, po czym schować do szuflady.

U mnie pojawił się problem z odręcznym napisaniem tekstu. Nie bardzo wiem dlaczego potrafię rysować, a literki to już kaligraficzne koszmarki. Muszę kiedyś podpytać neurologa, może uda się to wyjaśnić, bardzo mnie to ciekawi. W związku z tym wydrukowałam sobie karty z tekstem i problem rozwiązany. I tak powstały pierwsze cztery karty z afirmacjami, które pokazuję na końcu wpisu.

Rysując kolejne karty pomyślałam, że może warto przygotować coś podobnego dla Czytelniczek bloga? Zastanawiałam się w jakiej formie, czy gotowce do wydruku, czy może karty z samymi tekstami? Do dzisiaj nie wiem, co by Was bardziej interesowało? Jeśli macie jakieś sugestie, piszcie. A ja, póki co, zdecydowałam się jednak na gotowce, choć bez neurografik czy Zentangle.

30 kart z afirmacjami dla kobiet

Przygotowałam 30 kart z afirmacjami oraz dodatkowo pudełko do ich przechowywania. Karty mają wymiar 9 x 9 cm co może być przydatne gdy rysujecie Zentangle. Druga strona kart to świetne miejsce na "zentangowe" wzory. 


Karty przeznaczone są do samodzielnego druku, przy czym zalecam ustawienie najwyższej jakości wydruku. Na czym drukować? Zdecydowane minimum to kartki z bloku technicznego, ale mogą być też o gramaturze 250. 

Już niedługo Dzień Matki a zestaw tych kart może być całkiem miłym dodatkiem do kwiatów. Myślę, że ucieszy każdą kobietę, zwłaszcza jeśli ozdobicie własnymi rysunkami drugą stronę, choć nie jest to konieczne.

Jak otrzymać karty do wydruku? To proste, skorzystaj z Cefe Boxa

Jak korzystać z kart z afirmacjami?
„Afirmacje to pozytywne zdania powtarzane w dowolnej formie w celu wytworzenia właściwych nawyków funkcjonowania naszego umysłu.”
- afirmacje.pl

To najprostsza definicja. Dobrze jest zacząć dzień nie tylko kawą, ale i pozytywnym myśleniem, co można osiągnąć czytając jedną z afirmacji. Jeszcze lepiej gdy zastanowimy się głębiej nad jej treścią i powtórzymy sobie kilka razy. Można mieć ją przy sobie i zaglądać na nią kilka razy w ciągu dnia. 

Najlepszym pomysłem jest przepisywanie afirmacji kilka razy w ciągu dnia. Pisanie angażuje jednocześnie kilka zmysłów i dlatego jest to bardzo polecane w pracy z afirmacjami. Widzisz, czujesz, myślisz... Między innymi właśnie dlatego pomyślałam o dodatkowym utrwalaniu myśli rysunkami neurograficznymi. Nasze cudowne mózgi mają nam wiele do zaoferowania, o czym dowiaduję się z każdej kolejnej książki na ten temat. Uwielbiam tę tematykę! 

Na zakończenie obiecane zdjęcia pierwszych czterech kart z afirmacjami i neurografikami. Prawdopodobnie mój temat do dalszego dopracowania.Na pewno najlepszym rozwiązaniem jest własnoręczne pisanie, jestem o tym przekonana. Dlatego mam w głowie jeszcze inny pomysł, który połączy pisanie z rysowaniem, w sposób odpowiedni dla takich osób jak ja, czyli piszących jak kura pazurem. Co z tego wyjdzie i czy faktycznie to zrobię, nie wiem. Póki co jest plan. A Wam polecam poszerzenie swojej wiedzy na temat pracy z afirmacjami! 

Dziękuję za kawę :) Deni 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania