Jak zrobić favicon?

Favicon, mała rzecz a cieszy. To taka malutka ikona, charakterystyczna dla danego bloga, która przeciętnemu czytelnikowi czasem umyka, ale mimo wszystko dobrze jak jest. Ciekawiej to wygląda, na przykład na liście blogów, na które zaglądamy. 

Niedawno ktoś zadał mi pytanie, jak zrobić ten malutki obrazek i jak go wstawić? Dzisiaj odpowiadam na blogu, bo może się to przydać innym blogerom. W kilku prostych krokach, bloggerowe "B" na pomarańczowym tle, może zmienić się w Wasz indywidualny znaczek. Dla przypomnienia - favicon to ikona pokazująca się na karcie w przeglądarce internetowej oraz w ulubionych zakładkach.

Najprościej można to zrobić korzystając z generatorów online. A żeby jeszcze bardziej to zadanie uprościć, proponuję skorzystanie z tej strony, gdzie można przygotować favicon z literami. Mogą to być inicjały autora, czy coś z nazwy samego bloga. Dwie litery w zupełności wystarczą, trzy mogą być już mniej czytelne. 

Przygotowałam obrazkową ściągę i myślę, że jest całkowicie wystarczająca? Wypełniacie pola i pobieracie zestaw gotowych ikon w różnych rozmiarach. Na blog wystarczy ikona o wymiarach 16x16 px, ale możecie załadować też większą, na przykład 32x32 px. W Bloggerze favicon dodaje się w zakładce "ustawienia". 

Jeśli wciągnie Was zabawa to podrzucam inne adresy, gdzie można wygenerować favicon na blog nieco inaczej:

Miłej zabawy, Deni

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania